Skocz do zawartości

Otwieranie bagażnika


Andrzej454

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieranie i zamykanie bagażnika nogą :D

Raz działa, pięć razy nie działa.


Co może być przyczyną?

 

Błąd użytkownika wyeliminowany? Mnie na początku też więcej razy nie działało niż działało, z czasem się przyzwyczaiłem do tego gdzie i jak trzeba machnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli mogę coś doradzić - to lepiej działa kick w przód, niż machanie nogą w bok.

I lepiej działa jak się stanie w odległości "na wyciągnięcie ręki" niż zaraz za autem.


Generalnie - to jak wspomnieli poprzednicy - kwestia wprawy, a nie zabrudzenie czujnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Otwiera i zamyka 10/10. Otwarcie : krotko pod zderzak prostopadle ...zamknięcie : głębszy ruch prostopadły pod zderzak. Ale ma inny mankament, niespodziewanie zamyka się lub otwiera bez żadnego gestu pod zderzak. Wystarczy że stoję w pobliżu zderzaka ,lub układam coś w bagażniku bez odrywania nogi od podłoża. Początkowo hamował na mojej głowie :) , teraz po sygnale szybko się oddalam i otwieram ponownie :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie było dokładnie tak samo, grzebiąc w bagażniku parę razy dostałem klapą w głowę :mrgreen:

Na to jest jedna rada - wyłączyć zamykanie gestem, zostawić tylko otwieranie. A zamykanie realizować po prostu przyciskiem na klapie.

Można to zrobić kodowaniem:

BDC_BODY -> VAM_ENABLE_SMART_CLOSE = nicht_aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja wszystkie auta użytkuję na przedłużonej 5-letniej gwarancji.

Jednak nie wyobrażam sobie nie zmienić kilku opcji, choćby pamięci Auto Start-Stop.

Do żadnego z trzech aut ASO nigdy nie miało żadnych zastrzeżeń - ale też zmiany, o których mowa nie wpływają na trwałość auta, więc to kwestia zdrowego rozsądku obu stron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że jesteś doskonale zorientowany w sprawach ulepszania BMW, i mam prośbę :D Ponieważ jeszcze nigdy nie próbowałem niczego kodować w komputerze auta, proszę o szczegółowy instruktaż, w jaki sposób wprowadzić kod do auta.Domyślam się że trzeba to robić z pendrive, ale nie chciałbym niczego s.......ć :( Instrukcja krok po kroku byłaby mile widziana i myślę że jeszcze parę osób na forum byłoby zadowolonych :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To się nie robi z pendrive, do kodowania wykorzystuje się najczęściej oprogramowanie E-Sys oraz kabel ENET.

Za pomocą oprogramowania i kabla podłączasz się do auta poprzez port OBD, zaś samych zmian dokonuje się w odpowiednim sterowniku (gdyż auto ma nie jeden komputer, tylko kilkanaście).

Wspomniane w tym wypadku kodowanie przeprowadza się w sterowniku BDC_BODY - jest to jeden z głównych sterowników auta (który w nowszych modelach, m.in. F48, zastąpił wcześniej stosowane oddzielne moduły FEM_BODY, REM, JBBF, IHKA).


Jednak wykraczamy poza temat wątku - podstawy kodowania oraz inne informacje potrzebne do rozpoczęcia znajdziesz w innych działach forum. Poszukaj po hasłach: kodowanie, E-Sys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.