Skocz do zawartości

Wyrzuca płyn chłodniczy - dziwna przyczyna


laptopekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,


mam taki problem z moja e46 coupe 318i.


Wczoraj dolalem troche plynu chlodniczego, gdyz wedlug wskaznika bylo malo (na komputerze nic sie nie swiecilo). Pozniej pojechalem, auto postalo godzine i zobaczylem plame pod maska. Mysle sobie, moze wlalem za duzo i po prostu auto "wyrzygalo" nadmiar plynu. Potem jednak zapalila sie zolta kontrolka od chlodnicy, i wywalilo z korka plyn. Mowie sobie, odstawie auto i sprawdze dzis. Przed odpaleniem silnika kontrolka sie nadal swiecila a bagnet byl ponizej minimum. Dolalem 1 L plynu, bagnet na normalnym poziomie, kontrolka zgasla. Nic nie kapie. Mysle sobie wszystko ok jade , a potem patrze jak juz sie silnik rozgrzal, otwieram maske a tam wywala plyn spod korka... panowie, czy to uszczelka? Ale tak nagle po wczorajszym dolaniu plynu? Dziwne... mozna tym autkiem jezdzic? Wizyta u mechanika dopiero za kilka dni...


Licze na pomoc, wiem ze bylo pare takich tematow ale moj sie troche rozni przyczyna. Pozdrawiam!



PS. Dodam, ze wczoraj jak zobaczylem plame pod maska podczas jazdy temperatura silnika zwiekszala sie tak do ok. 120 C, ale po chwili wracala do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przy odkręcaniu korka ,uszkodziły się oringi uszczelniające i korek mimo że zakręcony nie jest szczelny ,w tych układach panuje spore ciśnienie do 2bar więc nieszczelny korek może wyrzucić płyn


dodatkowo jeśli to silnik 118KM czyli m43tub19 ,to ma on dość wysoką temperaturę pracy - 105 stopni C więc słabej jakości płyn ,lub rozrobiony wodą przy braku ciśnienia w układzie będzie wrzał (wzrost ciśnienia powoduje wzrost temperatury wrzenia płynów)


dodatkowo radze sprawdzić działanie elektrycznego wentylatora chłodnicy po stronie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację tylko że w m47n okazało się że chłodnica miała wyciek przez co wywaliło płyn później się zapowietrzal układ i wywalalo spod korka cisnienie.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.