Skocz do zawartości

Tylny most i skrzynia- jaki olej? Proszę o pomoc


LUKASPEL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pasjonatów BMW!

Od niedawna jestem szczęsliwym posiadaczem BMW E39 3.5 V 8 z 1998 roku i chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o tym aucie. Na początek chciałem wymienić wszystkie płyny i pojawił się problem. Nie wiem jaki olej - oczywiście zamiennik wlać do manualnej skrzyni biegów. Na skrzyni jest żółta nalepka z napisem MTF-LT-1 oraz numer 2300-1434 404. Proszę więc wszystkich, którzy mają już jakieś doświadczenie w tej kwestii o pomoc. Będę bardzo wdzięczny. Zeby uniknąć posądzenia o "pójście na łatwiznę" od razu powiem, że przeglądałem dotychczasowe posty na forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Jeśli to ma znaczenie, to przebieg auta wynosi 140.000 km. Proszę też o radę odnośnie tylnego mostu. Powinien być tam lany olej o klasie lepkości 75W- 90 (np. Castrol SAF-XO). Zastanawiam się czy można wlać olej o klasie 75 W- 140 (np. Castrol SAF-X). Powód: Pierwszy dostępny jest tylko w beczkach (TYLKO!!!) powyżej 25l. , drugi w opakowaniach 1l. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzik może Ty mi doradzisz jaki olej lać do tej skrzyni. Ty chyba masz identyczną?

 

Do djx: dzięki za radę kolego. Zauważ jednak że przekopanie całego forum zajeło by mi lata, a przez opcję szukaj- nic nie znalazłem odnośnie tej konkretnej skrzyni. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mostu to nie wiem, ja nie wlewalem nic jeszcze. Teoretycznie oleju tam nie wymienia sie. W skrzyni tez nie zmienialem, mysle, ze nie masz o co sie martwic.. Mozesz to zostawic. Mam dokladnie takie samo auto, ale o rok starsze. Nie wymienialem. Jesli chodzi Ci o tylnia kanape to wystarczy mocno pociagnac kanape do siebie i sama wyskoczy z zatrzaskow. Jesli chodzi Ci o siedzisko, bo oparcia nie zdjemowalem. Problemy male mialem, do wymiany termostat. Ale ogolnie luz. Chodzi dosyc dobrze. Nie narzekam.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 teorie na temat wymiany oleju w automatach. Jedni twierdzą że się nie wymienia (ASO też tak twierdzi ale sprzedaje olej na litry) , drudzy że powinno się wymieniać bo olej lifetime jednak podlega procesom fizycznym.

 

Ja osobiscie wybrałem teorie drugą i wymieniłem olej w skrzyni i w moście i uważam że skrzynia jest cichsza niż była. Samo to że było w niej dużo opiłek (i nie wszystkie były przy oleistych magensach) a jeżeli nie wszystkie opiłki znajdowały się przy magensach to znaczy że jeszcze bardziej katowały skrzynię.

 

Do skrzyni automatycznej : ESSO LT 71141 około 8 litrów.

Do mostu : proponuje orginalny BMW litr około 70 zł ale przecież tam dużo nie wchodzi około 1,5 litra.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma manuala a to inna bajka z olejem

co do mostu to tez chcialem wymienic ale powiedzieli ze sie nie wymienia wiec narazie zostawilem, ale w skrzyni radze wymienic, niepomoge Ci z tym bo mam steptronica a tam jest inny calkowicie olej ale na forum bylo napewno, przegladnij forum

 

pozdro

zycie zaczyna sie po 50i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Jestem podobnego zdania jak kolega Olejus i dlatego mimo wszystko wymienię olej w skrzynii. (Oczywiście jeśli najpierw dowiem się jaki to olej- w serwisie BMW jego specyfikacja owiana jest wielką tajemnicą) I jeszcze jedno mam skrzynię MANUALNA. Czekam na wasze sugestie odnośnie tego zamiennika. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.