Skocz do zawartości

Cena naprawy. Czyli czy mechanik nie naciagnal na koszta


toretto95

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Niedawno zakupilem e46 318ci z silnikiem n42. Po niedlugim czasie zaczęły pojawiac sie jego uroki a mianowicie znikajacy plyn chlodnicy i palił olej. Auto poszla do mechanika bla bla i zostalo zrobione: planowanie glowicy plus uszczelka, slizg od rozrzadu, uszczelniacze zaworowe plus komplet uszczelek, olej z filtrami. Za naprawe zostawilem 4500zl...Pytanie czy cena jest adekwatna do naprawy czy lepiej zmienic mechanika. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie było zamienników? Proszę Cię nie wiem jak ze ślizgiem rozrządu ale reszty zamienniki są łatwo dostępne. Jeśli masz faktury na części z aso to ok a jak nie to Cię robi w ciula , zrobienie głowicy to jakieś 1000-1500, zależy od tego co trzeba robić z głowicą i to jest cena z częściami, chyba że faktycznie ori uszczelka to kosztuję ponad 5 stówek, ale tak to uszczelka ze śrubami to 400 max, olej 150, płyn chłodniczy 100, ślizg nie wiem ale podejrzewam nawet ori z 200zł uszczelki rozrządu i pokrywy to nawet niech będzie 200 max, uszczelniacze jakąś stówkę. Wychodzi 1050. Dolicz 500 dla mechanika za robotę i nawet prawie 500 dla firmy robiącej głowicę to wychodzi ok 2 tyś a przecież planowanie tyle nie kosztuje tylko pewnie stówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze duzo ale jesli sumiennie to ok .Wazne by bylo wszystkok zrobione.Dziwi mnie tylko ze nie zostaly zrobione pierscienie w tej cenie jesli bral olej to zacznie znowu tym bardziej ze zrobiles tylko gore a to bolaczka wszystkich bmw odma chociaz wymieniona?.Majac wszystko rozkrecone to szalenstwo nie robic tego tym bardzie w N42.Ja tez robilem swoj silnik sam ale i tak mnie doprowadzal do szalu wiec sie go pozbylem bo w tej cenie mial bys M54 ale to tylko moje prywatne zdanie .Pozdrawiam.
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.