Skocz do zawartości

E39 530d łączniki elastyczne wydechu


antekk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

do wymiany mam dwa łączniki elastyczny wydechu, w Krakowie krzyczą mi za to jakieś chore ceny i w dodatku każdy warsztat uważa, że trzeba zdejmować cały wydech, a jak można przeczytać nawet tu na forum kolegom z Wrocławia czy Warszawy zrobili to w 45min pod samochodem.


Trochę poszukałem i znalazłem na forum w Anglii taki patent https://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E39-525d-530d-BMW-E38-730d-Exhaust-Catalyst-Flexi-Pipe-Downpipe-Set-Flex-/131099013251?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1e861c3083. Korzysta ktoś z takiego rozwiązania? O ile gorsza jest taka obejma od spawania? Na aukcji zapewniają, że projektowane w środowisku CAD więc wszystko jest plug&play :roll:


s_l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś jak to wygląda konkretnie u Ciebie w aucie? Czy już coś tam przypadkiem nie było naspawane, łączone i cudowane? Jeśli wydech w aucie wygląda na ori, to rozwiązanie wydaje się być całkiem sensowne. Jak było kombinowane, to różnie może być z dopasowaniem.

Pamiętaj tylko, że będziesz musiał sam odciąć stare łączniki.

Mam jeszcze wątpliwości odnośnie samego skręcania na śruby, bo mam wrażenie, że pod wpływem temperatury to się dosyć szybko porozkręca. Może trzeba przynajmniej dać po dwie nakrętki na kontrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech to fabryka, długo to wytrzymało trzeba przyznać. Do zestawu dołączony jest specjalny klej od strony cięcia czyli wsuwanej, więc powinno to zdać egzamin. Niektóre łączniki są właśnie skręcane, muszę się przyglądnąć czy faktycznie stosują ekstra nakrętki.


Wrzucam link do relacji może ktoś się odważy :norty: http://forum.bmw5.co.uk/topic/107747-2003-525d-exhaust-flexy-replacement/?do=findComment&comment=1189996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.