Skocz do zawartości

m62 grzechotanie podczas rozruchu


Kwast.

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli mowimy o jednosekundowych zagrzechotaniu ktore pojawia sie od czasu do czasu to napinacz nie zawsze a nawet czesto nie pomaga. U mnie byly napinacze wymieniaone przy zmianie slizgow i nadal od czasu do czasu to mam , podobnie duzo ludzi na forum US ma to nadal po wymianie rozrzadu. Podobno kolejnym winowajca sa te zaworki ktore daja olej na vanosy w czasie rozruchu. Jezeli mowimy o grzechotaniu ktore trwa nie 1 sek tylko powiedzmy 4 czy 5 sek to tutaj moze rzeczywiscie pomoc wymiana napinacza.


Watpie zeby takie 1 sek grzechotanie mialo duzy wplyw na slizgi bo mialem ten objaw przez 3 lata zanim u siebie wymienilem a slizgi w dniu wymiany byly w ,,idealnym'' stanie. Wczesniej inna osoba z mojej rodziny miala samochod i mozeliwe ze juz wtedy ten dzwiek sie pojawial czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.


Niebawem przegląd . Więc będzie okazja zajżeć do zaworków.

Tu jeszcze jeden temat który jak mam nadzieje daje wyczerpującą odpowiedz na moje pytania.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=83&t=296881&p=2215937#p2215937

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do niedawna miałem takie coś - jak silnik mi ostygł (dajmy na to 2 dni w garażu) to następnie uruchomienie dawało mniej więcej taki dźwięk. Wymieniłem uszczelki pokrywy zaworów, uszczelki korpusu odmy, odmę (ta membrana w korpusie za kolektorem), uszczelki kolektora ssącego i od dwóch dni nie mam takiego efektu. Ale jak się pojawi to dam znać w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety potwierdzam to co kolega wyżej pisze.

Teraz byłem na wymianie oleju i za jakieś 10 000 km robię kompletny rozrząd z vanosami. Czytałem na forach zagranicznych, że te grzechotanie podczas rozruchu może być powiązane z elektrozaworami vanosa, które też przy okazji wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie jestem po wymianie rozrządu , ślizgów , napinaczy itd razem z regeneracją vanosów .


Silnik BARDZO się wyciszył , i nie mówię tylko o vanosach .

Bardziej prostolinijnie przyspiesza nie jest tak agresywny . Skrzynia nie redekuje tak szybko biegów.

Grzechotanie podczas rozruchu takrze nie występuje :)


Jestem mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten efekt przez około 1 sek przy odpaleniu zimnego silnika po np. 2 dniach lub jednej zimnej nocy.

W moim przypadku wymiana rozrządu i regeneracja vanosów nie wyciszyła tego grzechotania. Chyba że ma na to wpływ czujnik położenia wałka który u mnie szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: BMW e53 4.4i Pompa oleju

Postprzez maciej123 » 01 Maj 2016 09:59

08 non-return valve 2 09/1998 11121706921 $20.14

09 GASKET-FLANGE 2 09/1998 11141435023 $12.74

10 Hex bolt with washer M6X20 2 09/1998 11131439736 $0.84


Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.