Skocz do zawartości

Czujniki pola martwego - Retrofit.


grzesiekduch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Niestety moje F10 jest bardzo ubogie to tez bawie sie w dokladanie kolejnych opcji i udogodnien do auta.

Tym razem padlo na czujniki pola martwego i wraz z tym pojawia sie kilka pytan, byc moze juz ktos z Was to robil.

Niestety nie znalazlem podobnego tematu.


Pytanie pierwsze, czy sie oplaca? Nie w sensie pieniedza bo za ta F-ke dalem tak malo ze moge sobie pozwolic na dokladanie .

Czy to prawda ze trojkat ostrzegawczy w lusterku zapala sie tylko wtedy gdy w polu martwym jest jakis pojazd, przeszkoda a my chcemy wykonac manewr sygnalizujac to kierunkowskazem czy jest tak jak w Mercedesie czy VW ze dioda informuje Nas caly czas o przeszkodze bez wzgledy na to czy chcemy zmienic pas czy tez nie. To bardzo wazne pytanie jesli jest tak jak slyszalem to system kompletnie nie funkcjonalny.


Kolejne pytanie co potrzeba? Lusterka posiadam 5 pinow i sa tylko podgrzewane, najgorsza opcja z mozliwych. Takze wiem ze musze dokupic :

-lusterka 5 pin

-kierownica z wibracja

-panel przeloczanikow (plus chyba cala ta zaslepke bo nie mam w ogole panelu)

-na pewno jakis modul


..i czy cos jeszcze?


Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny system. Używam cały czas.

Te trójkąty świecą się bladym światłem gdy wykryją coś z tyłu.

Przy włączeniu kierunkowskazu zaczyna pulsować mocnym światłem i drga kierownica.


Opłacać to się chyba nie będzie.

Jak nie masz nic to i kokpit jest inny. Ta dziura na panel z przyciskami nie jest standardem.

Radary, kierownica, przyciski, kodowanie itd to pewnie min. 3-5 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.


Czyli lusterka, radary, kierownica i tylko problem z tym panelem bedzie bo zakoduje sobie sam. Jak wspomnialem kwestia pieniedzy nie jest wazna takze 5tys jestem w stanie dolozyc. Interesowalo mnie tylko czy trojkat ostrzegawczy zapala sie dopiero gdy wlaczymy kierunkowskaz czy swieci caly czas a przy wlaczeniu dodatkowo kierunku wibruje kierownica , bo slyszalem dwie wersje. Slyszalem tez ze trojkat w prawym lusterku jest slabo widoczyn w mocno sloneczne dni, stad pytanie do Was :) Wedlug mnie najlepsza opcja jest lampka ostrzegawcza w szkle lusterka bo to w nie zerkamy a nie na ramie lustra, tu chyba BMW nie dopracowalo tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie tylko wymiana kokpitu. Jednak jeśli mam zamiar dołożyć kilka tych funkcji to chyba będzie to niezbędne. Te czujniki dla mnie są niezbędne bo dużo jeżdżę po niemieckich autostradach i częste wyprzedanie po prawej stronie innych kierowców jest niefajne stad potrzeba tych radarów. Kafas tez nie posiadam ale z tym chyba wiele zabawy nie ma. Kamera i szyba przednia plus wiązka zapewne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam



Odświeżam trochę temat. Mianowicie kupiłem F11 i mam czujniki martwego pola(rozkodowalem vin, trójkąty w lusterkach i przycisk na konsoli) niestety poprzedni właściciel prawdopodobnie to wykodował. Po włączeniu wyskakuje komunikat że system będzie aktywny po przekroczeniu 50km/h po czym wyskakuje błąd usterki.


Wie ktoś może jak to naprawić bądź jak zakodować żeby to działało? Mam kabel enet i Bmwaicoder?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.