Skocz do zawartości

[E39 - M54 3.0i] moduł komfortu kierunkowskazów


Pptak86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Zamówiłem moduł komfortu kierunkowskazów i zastanawiam się gdzie najlepiej i najłatwiej go podłącze i umieszczę to małe ustrojstwo :).

Schemat jest w linku aukcji:


http://allegro.pl/polski-modul-komfortu-kierunkowskazow-1x-3x-i7352079777.html#thumb/3


Proszę o pomoc w dokładnym opisaniu jak co i gdzie aby niczego nie połamać przy demontażu i nie zepsuć


Pozdrawiam z góry Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po opisie tytułu tematu to masz polifta.

W takim razie po ciul to kupiłeś? :duh:

Przecież ta opcja jest, ewentualnie trzeba ją włączyć kompem.

BMW E39 520i - tomtom1994


SPRZEDAM CZĘŚCI E39 <--- klik



http://images.chomikuj.pl/button/tomtom1994.gif <<<----- Folder BMW - hasło BMW


Znajdziesz tam różne przydatne pliki dotyczące BMW, softy, mapy i instrukcje obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wersja poliftowa


Jesteś tego pewien ?? czytałem wszędzie i nie znalazłem ze można to włączyć komfort kierunków. Jedynie można włączyć (edytować) oświetlenie i inne ustawienia jak np miganie przy zamykaniu centralki itp ale o komforcie kierunku nic nie wyczytałem.


Jak wiesz to się nazywa w tym pliku co trzeba go edytować daj znać


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tomtom1994,

ja tez jestem zainteresowany tą informacją.

Przekopałem swego czasu nie tylko polskojęzyczne fora i wszędzie była informacja, że w e39 nie ma możliwości zakodowania komfortowych kierunków.

NIezależnie czy to wersje przed czy po lifcie.


Druga sprawa, z moich obserwacji i studiowania schematów wynika, że taki dodatkowy moduł kierunków w e39 nie zadziała.

Sterownie kierunkami rozwiązali w jakiś inny sposób i nie jest to takie proste wpiąć się jakimś pudełkiem i po temacie.

Nie mówię, że jest niemożliwe. Na necie jest trochę filmów z e39 pokazującyh taki typ działania kierunków, ale jakoś nikt się nie pali żeby zdradzić jak to jest zrealizowane.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yaz dokładnie


Podobno ten moduł jest zdolny działać na wszystkich obwodach. On poprostu ma zadnie podtrzymać napięcie - tak mi się wydaje. Mam nadzieję że jak go podłącze zgodnie z schematem który widnieje w linku który podałem wyżej będzie to działać.


Tylko gdzie najłatwiej dostać się do kabli kierunków i zasilania i aby tam było miejsce na schowanie tego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie, ja mam u siebie to włączone. Chyba że myślę o czymś innym...

Jak stuknę delikatnie manetkę kierunku, tak by nie wskoczyła w zapadkę tylko poszedł "krótki sygnał" to auto mrugnie kierunkiem parę razy i koniec.

Nie pamiętam ile razy mruga bo nie używam tego zbyt często ale można było też to ustawić.


Co do nazwy opcji to nie jestem w stanie podpowiedzieć bo nie pamiętam po prostu. Robiłem to jakieś dwa lata temu.

Włączyłem program (bodaj NCS by Dumy) i przeglądałem po kolei opcje dla LCMa. Łatwo się domyślić. Mam też pulsujące awaryjne, itp.


EDIT:

fraza komfortblinker w googla

BMW E39 520i - tomtom1994


SPRZEDAM CZĘŚCI E39 <--- klik



http://images.chomikuj.pl/button/tomtom1994.gif <<<----- Folder BMW - hasło BMW


Znajdziesz tam różne przydatne pliki dotyczące BMW, softy, mapy i instrukcje obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.