Skocz do zawartości

Szarpanie silnikiem przy odpalaniu/gaszeniu. N47D20C


Rastko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej F31 odczuwam szarpnięcie przy gaszeniu i odpalaniu samochodu. Wymieniłem poduszki pod silnikiem (FEBI) i skrzynią (Lemforder), ale problem dalej pozostał. Obecny przebieg 159 000 km, kompletny rozrząd wymieniony 20 000 temu. Koło pasowe z zewnątrz wygląda ok, dwumasy brak, bo to automat. Wiem, że ten silnik nie grzeszy kulturą pracy, ale tak ma być? Podłączyłem ISTę przez enet i nie pokazuje błędów. Orientuje się ktoś o co tu może chodzić?
BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jako świeży użytkownik 318d (tyle że w manualu) ciągle zwracam uwagę na wyraźne szarpnięcie budy przy odpalaniu więc chyba nie masz co doszukiwać się usterki w swoim egzemplarzu. Auto nówka sztuka więc nikt niczego jeszcze w nim nie spartolił :wink: Najwyraźniej w tym silniku to norma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako świeży użytkownik 318d (tyle że w manualu) ciągle zwracam uwagę na wyraźne szarpnięcie budy przy odpalaniu więc chyba nie masz co doszukiwać się usterki w swoim egzemplarzu. Auto nówka sztuka więc nikt niczego jeszcze w nim nie spartolił :wink: Najwyraźniej w tym silniku to norma.

 

No to mnie nie pocieszyłeś. Wolałbym coś wymienić/naprawić i rozkoszować się jazdą, a tak to najwyraźniej tak pozostanie aż do zmiany samochodu.

BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na frajdę z samej jazdy w sumie nie ma to wpływu a że oczekiwania w stosunku do marki premium ma się duże i takie drobiazgi potrafią irytować to już inna sprawa...

Z tego co piszesz wyłączyłeś na stałe start/stop więc będzie Ci to doskwierało tylko na starcie i końcu przejażdżki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.