Skocz do zawartości

BMW E60 550i


Rekomendowane odpowiedzi

Po 3 letniej przerwie wróciłem do właściwej marki ;)


Mój majówkowy zakup to E60 550i z 2007r


3a5fb2f6c6937b5f.jpg


05743b726d42233c.jpg


73985e6c9696432f.jpg


fe3bc9fd78a3d5cb.jpg


5c370be549158a0d.jpg


5bc2b4a24d159c48.jpg


d81b9937340215d4.jpg


09c902b2b0e3a2ae.jpg


de198f7733dff23c.jpg


96acf920277fac6a.jpg


d68d86592d67b46a.jpg


Na chwilę obecną zrobiłem ponad 700km, jedyną rzecz którą wymieniłem to przewód elastyczny hamulca, ponieważ delikatnie przepuszczał płyn. Oleje i filtry zamówione, w tym tygodniu wymiana i dalsza radość z jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Ty mi "zajumałeś" to auto! :wink: Czaiłem się na nie dłuższą chwilę i jak widać parę dni za długo :mad2: . Gratulacje! Wygląda kozacko! A z tym wydechem pewnie odzywa się też konkretnie...

Tych brzydkich kół nie chcesz sprzedać? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprzedałem swoje 550i. Te, z tego co widzę w miarę szybko się sprzedało. Życzę bezawaryjnej jazdy :cool2:
Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu śledziłem rynek V8. Niestety, ale ludzie boją się silników o takich pojemnościach. Samochody o zaniżonych cenach szybko znikały. Powyżej powiedzmy 38tyś pozostały do dzisiaj. Jak na razie jestem szczęśliwy z mocy i brzmienia silnika. W tym samochodzie po prostu nic nie muszę, chcę to jade 50 w mieście, a gdy potrzeba to ciągnie jak wariat ;) Zakupiłem pakiet startowy do wymiany oleju i filtrów w silniku i skrzyni. Wrócę do kraju to idzie do mechanika by dalej się cieszyć jazdą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mógłbyś nagrać filmik podczas jazdy? Ciekaw jestem jak brzmią różne konfiguracje do tego silnika bo oryginał mało oddaje brzmienie V-ósemki

Sam mam w planach zmianę u siebie bo jest stanowczo zbyt cicho


Pozdrawiam i gratuluję zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mógłbyś nagrać filmik podczas jazdy? Ciekaw jestem jak brzmią różne konfiguracje do tego silnika bo oryginał mało oddaje brzmienie V-ósemki

Sam mam w planach zmianę u siebie bo jest stanowczo zbyt cicho


Pozdrawiam i gratuluję zakupu

 


żebym Ja jeszcze miał jak to nagrać :D


to co podoba Mi się w dinanie, to to, że przy prędkości autostradowej 130-140km/h w samochodzie jest kompletna cisza, tłumik nie jest uciążliwy na trasach, budzi się dopiero przy wyższych obrotach


mały apdejt


niedawno został zrobiony serwis olejowy silnika i skrzyni biegów, a także wpadły nowe zawory odpowietrzające skrzynie korbową


e5e9319b6ad5210dmed.jpg


1f29106a1eedc98amed.jpg


22e776e39e7ab2d7med.jpg


c47b605eb85ae721med.jpg


Jak się okazało puchy poza końcowym są ori z 2007r


2f81e1e16eb8b85dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc Wszystkim!


To muj pierwszy wpis na tym forum. Mysle ze pierwsze wrazenie nie bedzie najgorsze! :) Ten wydech Dinan brzmi fantastycznie. Widze ze jest tez zmodyfikowany wlot powietrza z Dinana. Nie tania impreza! :cool2: Ja osobiscie mam wydech RPI i brzmi podobnie do Dinan. Podobno RPI i Meisterschaft rezonuja najglebszym dudnieniem. Ocencie sami.


Krotki filmik odemnie: https://www.youtube.com/watch?v=_2jrW8qptiI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej.


Z tego co widzę to chyba i przepustnica zmieniona na dinan'a - więc możliwe że i soft jest - stage 3.

Planujesz się kulać tym na jakąś hamownię?


ps. każdy stage programowy dinana, podnosi max obroty i zdejmuje limiter prędkości - tak więc dobrze że sa porządne oponki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.


Z tego co widzę to chyba i przepustnica zmieniona na dinan'a - więc możliwe że i soft jest - stage 3.

Planujesz się kulać tym na jakąś hamownię?


ps. każdy stage programowy dinana, podnosi max obroty i zdejmuje limiter prędkości - tak więc dobrze że sa porządne oponki ;)

 

Niby podnosi max obroty, lecz automat nie pozwala kręcić do odcinki i Sam zmienia bieg, nie jestem jakimś fanem sprawdzania max prędkości. Co do hamowni jest w planach, ponieważ Sam jestem ciekaw ile taki setup Dinan'a podnosi moc. Czytając Amerykańskie fora to parę koniuf niby dodaje, ale to wyjdzie w praniu jak się w końcu wybiore



Po drodze nastąpiły problemy z termostatem, więc od razu został wymieniony na nowy


ca607861caf3d638med.jpg


fb5f0cedcfb4b6ddmed.jpg


c0921ee564a35452med.jpg



Udało Mi się zakupić w bardzo dobrej cenie felgi z oponami Dunlop 4D, więc od razu zawitał setup zimowy, a także została profilaktycznie sprawdzona zbieżność wraz z kątami kół



2b6df648cb0cf692med.jpg


dfaca96345b5d45amed.jpg


83aa1871832d6d16med.jpg


73fbcc7bd24f8810med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.