Skocz do zawartości

e60 545i/550 ile warte?


NorthShore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakupu e60, przeglądam oferty i nie wiem co myśleć. Wątpliwości jest kilka:

- polift 550 czy przedlift 545?

- szukać w niemczech (bo tu mieszkam i planuję rejestrować) czy idzie też trafić coś ciekawego choćby w polsce?

- najważniejsze, ile te auta realnie są warte? W niemczech mozna teoretycznie dostac 550 za 35tys jak i 65tys i oba opisane, wyglądające super. W polsce niby "rodzynki jedyne takie" już w okolicy 45tys się pojawiają, nie wspominam o rozbitkach z usa... słowem chcę auto pewne, dobrze utrzymane, ale nie płacąc "ceny kolekcjonerskiej"

- w 550 brałbym skrzynię z łopatkami, ale w 545 polować na manual czy mimo wszystko automat lepszy?

- ewentualnie inne rady przy zakupie, jestem elektromechanikiem samochodowym z dostępem do inpy, miernika lakieru i wiedzy (choć w branży działam tylko z doskoku), więc jakieś szczególnie newralgiczne tematy do sprawdzenia?


Wszelkie sugestie mile widziane, chciałbym dołączyć do rodziny i nie wtopić przy tym zbytnio na starcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam się nad tym zastanawiałem i wybrałem 550i 2008 Lci i na prawdę nie żałuję. Sam posiadam automat z łopatkami i sprawuje się na prawdę znakomicie, jeżeli oczywiście serwis był robiony na czas. Co do ceny to ja za swoją dałem 18 tyś € w 2016 gdyż też mieszkam w Niemczech i ma ona pare uszczerbków, to znaczy lekka wgniotka na dachu i masce przypuszczam że od gradu i mnóstwo odprysków na masce i zderzaku. Poza tym wszystko w normie. Na prawdę polecam 550i bo jest warto;) W razie czego wal na priv. Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
chciałbym dołączyć do rodziny i nie wtopić przy tym zbytnio na starcie

Jak chcesz ograniczyc to ryzyko to szukaj tam gdzie mieszkasz i pamietaj ze zeby zarejestrowac auto musi miec ono jeszcze wazny TUV minimum 3 miesiace i musisz posiadac z niego dokument...

Jesli posiadasz garaz ,checi i troszke czasu i nie spieszysz sie z zakupem to mozesz rozwazyc kupno auta z uszkodzonym silnikiem i naprawy we wlasnym zakresie-ale przy tej opcji trzeba cierpliwosci zanim sie znajdzie to czego sie szuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.