Skocz do zawartości

ConnectedDrive z kanady do PL


roootz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Był temat poruszany na forum kilka razy, ale nie znalazłem nigdzie konkretnej odpowiedzi. Czy komukolwiek udało się przenieść connected drive z samochodu z USA/Kanady na PL? BMW powiedziało mi że nie ma takiej opcji, ale może komuś udało się to jakoś załatwić na własną rękę? Przyznam szczerze że cieszyłbym się gdyby działało wszystko w samochodzie co powinno :) Chodzi o F30 z 2015r

g8T5Cbj.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie uruchomić ale na koncie z USA czy Kanady . Jest troche zabawy ale da sie mieć prawie pełna funkcjonalność .


Po pierwsze ważne zeby przy konwersji us do ece został connected us. Poprzedni właściciel Jesli miał coneccted musi usunąć auto ze swojego konta. Zakładasz konto na connected us i dodajesz auto. Zeby założyć konto musisz podać dane adresowe z USA. Po dodaniu, do auta przyjdzie wiadomość z kodem weryfikacyjnym . Po tym auto ma prawie pełna funkcjonalność , działa baaardzo wolno bo po GPRS ale działa . Zeby moc sterować autem z poziomu telefonu musisz pobrać apke ze sklepu us. Wpisać wszystkie dane i chodzi. Niestety w sposób oficjalny nie ma możliwości przeniesienia connected USA do eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działa ci w aucie ? Mozesz wejść w bmw online ? Pogode wiadomości ? Jesli poprzednik to miał a ty nie zrobiłeś konwersji na ece to powinno działać na jego koncie. Jesli nie dopiszesz auta do swojego konta to nie będziesz mógł wykorzystać pełnej funkcjonalności z apki. Przysyłania adresów do navi sprawdzania lokalizacji . Po vinie wydaje mi sie mozesz sie dowiedzieć na jaki adres e-mail jest zarejestrowana usługa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie mogę. Wywala od razu komunikat że samochód nie ma dostępu do sieci, a jak chcę go dodać do swojego konta connecteddrive PL wywala komunikat że samochód nie obsługuje tej usługi. Dodam że konwersja na ECE raczej jest już zrobiona :(
g8T5Cbj.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do innego ASO i zadaj te pytanie jeszcze raz. :8) Pytałem o to samo.


W jednym powiedzieli, że nie w drugim tak.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konta pl nie dodasz , dodasz jak założysz w USA . Ale z tego co piszesz po konwersji auto sie juz nie loguje . Nie wiem czy da sie to przywrócić musisz zapytać specow od kodowania . Np bimmerupgrades.pl. U mnie pomimo ze auto z USA connected bangla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do innego ASO i zadaj te pytanie jeszcze raz. :8) Pytałem o to samo.


W jednym powiedzieli, że nie w drugim tak.

 

To może po prostu napisz w którym powiedzieli Ci że da radę to też tam przedzwonię :D

g8T5Cbj.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do innego ASO i zadaj te pytanie jeszcze raz. :8) Pytałem o to samo.


W jednym powiedzieli, że nie w drugim tak.

 

To może po prostu napisz w którym powiedzieli Ci że da radę to też tam przedzwonię :D

 

Ja rozmawiałem z bmw polska i korespondowałem z bmw connected . Samochodow z USA czy Kanady nie da sie dodać do konta eu. Polityka bmw . Wystarczy porównać ceny nowych aut z USA i w eu . Stad wg mnie ich polityka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do innego ASO i zadaj te pytanie jeszcze raz. :8) Pytałem o to samo.


W jednym powiedzieli, że nie w drugim tak.

 

To może po prostu napisz w którym powiedzieli Ci że da radę to też tam przedzwonię :D


No ale gwarancja działa z US. JT dowiem sie i dam znac

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na forach anglojezycznych/niemieckich. Jest to do zrobienia, ale...

CD/BMW nie chcą tego robić, ze względu na techniczne sprawy, a nie bo im sie tak widzi :D. (Gwarancja US działa na Europe) Więc to jasne, ze BMW to premium.


Rozwiązanie.


1. Samochody amerykańskie mają amerykańską (miękką) kartę SIM, której nie można włączyć w roamingu transmisji danych w Europie.

2. Nowy TCB musi zostać zamówiony u dealera UE, a urządzenie to musi być powiązane z twoim vinem na serwerach bmw (z IMEI i ICCID).

(Używki nie założysz).


Następnie wymiana + Kodowanie = Finisz.


Na forach jest napisane:


Proces ten jest nieznany dla większości dealerów (tym bardziej w Polsce). Więc to zrozumiałe, że mało kto się tego podejmuje bo po prostu nie znają tematu + kaprys = Spadaj.

W BMW Inchape Wroclaw zapewne to zrobią, ale w BMW Długołęka już nie. Wiem, bo pytałem. Nie wiem jak sytuacja wygląda teraz.

Trzecia sprawa. Jak macie auto z USA to zaczną wam klepać na uszy, że wszystko się zresetuje do oryginalnej wersji, że się jakiś moduł nie będzie działał (przypadek 1 na 100, ale dokument musi wypełnić że bierzesz all na siebie). Takie ASO omijać - najlepiej. W BMW Inchape jest możliwość oryginalnej konwersji na Polskę. Wiem bo mówili przez tel. Ale po co płacić mase kase jak zrobicie to sami w pare min.


Koszt zabawy ok 600 euro + kodowanie. Warte? Moim zdaniem tak średnio. Tym bardziej ze podstawowa apka działa z autem.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej ze podstawowa apka działa z autem.

 

Działa, ale tylko w momencie gdy jest podłączona po USB co nie należy do najwygodniejszych rzeczy. Co do inchape Wrocław to chyba zmieniła im się polityka, albo trafiłem na niewłaściwą osobę, bo właśnie tam pytałem czy jest opcja zrobienia czegoś takiego i powiedzieli mi że nie.

g8T5Cbj.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na forach anglojezycznych/niemieckich. Jest to do zrobienia, ale...

CD/BMW nie chcą tego robić, ze względu na techniczne sprawy, a nie bo im sie tak widzi :D. (Gwarancja US działa na Europe) Więc to jasne, ze BMW to premium.


Rozwiązanie.


1. Samochody amerykańskie mają amerykańską (miękką) kartę SIM, której nie można włączyć w roamingu transmisji danych w Europie.

2. Nowy TCB musi zostać zamówiony u dealera UE, a urządzenie to musi być powiązane z twoim vinem na serwerach bmw (z IMEI i ICCID).

(Używki nie założysz).


Następnie wymiana + Kodowanie = Finisz.


Na forach jest napisane:


Proces ten jest nieznany dla większości dealerów (tym bardziej w Polsce). Więc to zrozumiałe, że mało kto się tego podejmuje bo po prostu nie znają tematu + kaprys = Spadaj.

W BMW Inchape Wroclaw zapewne to zrobią, ale w BMW Długołęka już nie. Wiem, bo pytałem. Nie wiem jak sytuacja wygląda teraz.

Trzecia sprawa. Jak macie auto z USA to zaczną wam klepać na uszy, że wszystko się zresetuje do oryginalnej wersji, że się jakiś moduł nie będzie działał (przypadek 1 na 100, ale dokument musi wypełnić że bierzesz all na siebie). Takie ASO omijać - najlepiej. W BMW Inchape jest możliwość oryginalnej konwersji na Polskę. Wiem bo mówili przez tel. Ale po co płacić mase kase jak zrobicie to sami w pare min.


Koszt zabawy ok 600 euro + kodowanie. Warte? Moim zdaniem tak średnio. Tym bardziej ze podstawowa apka działa z autem.

 

Chyba jednak nie do końca . Ja mam moduł us z jak mówisz miękka karta sim i działa w roamingu tyle ze wolno po GPRS . Mam konto na coneccted us z apki w telefonie moge wysłać cel navi sprawdzić lokalizacje etc. Chciałbym zobaczyć to auto z USA z tcb ece podpiętym pod vin us. Wg mojej wiedzy nie da sie , a w zasadzie bmw nie chce tego robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć to auto z USA z tcb ece podpiętym pod vin us. Wg mojej wiedzy nie da sie , a w zasadzie bmw nie chce tego robić

 

Mysle ze jeśli nawet masz zrobione, to pula adresów (numery vin usa) są wycięte z europejskiej bazy Connected Drive. Ktoś po prostu musi dodać Twój numer VIN do europejskiej bazy CD.

Podejrzewam, że wszystko siedzi i tak w jednej bazie i wystarczy zmienić cyferkę z 1 na 0.

1 - US, 0 - EU. Skąd takie przepuszczenie? A bo na stronie wyskakuje mi, że taki VIN nie istnieje :D


Kolega wyzej mial racje, zapewne chodzi o polityke. Dziwnie, bo gwarancja podobno na cały świat.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Odgrzeje trochę temat bo coś umarł


Pytanie jak powyżej kolegi


F30 z USA


wg VIN mam


06AC Inteligentne połączenie ratunkowe

06AE Teleservices

06AK Connected Drive Services

06AM Real-Time Traffic Information

06AP Remote Services


w Polskim Connected oczywiście nie da się dodać ale już Amerykański leci, niestety kod do auta nie dolatuje, czy to oznacza że connected zostało przekodowane na EU czy też może być jakiś inny problem ? wystarczy przekodować connected z powrotem na US ? i będzie śmigać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
Również podpinam się pod temat. G20 przyjechało do mnie z aplikacjami typu android auto. Jednak podczas konwersji do ece przywożone zostały ustawienia fabryczne i wszystkie zniknęły. Nie mogę zarejestrować się na my bmw. Co zrobić aby zainstalować mybmw ? W jednym ogłoszeniu auta ze Stanów gość pisał że my bmw działa więc na pewno jest na to sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już wszystko działa. Pobrałem aplikacje my bmw z google play usa. Wejdz na google i poczytaj jak zmienic sklep google. Zadzwoniłem do USA zeby dopisali mnie jako właściciel, wysyłałem im dwa dokumenty potwierdzające własności pojazdu przez email. I teraz mam aplikacje my bmw w telefonie i sprawdzam sobie wszystko. Musisz też założyć konto na bmw usa ConnectedDrive.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem się przez VPN i pobrałem aplikację mybmw usa na telefon. Zarejestrowałem się na connecteddrive podając adres mailowy lecz podczas dodawania auta wpisuję nr vin i muszę podać adres (z USA chyba bo nie przyjmuje polskich kodów pocztowych) i wyświetla błąd. Czy wystarczy, że napiszę teraz do amerykańskiego oddziału bmw i wyślę im dowod rejestracyjny czy też inny dokument ? Będę mógł pobrać sobie aplikacje do auta i wszystko działa jak w Europie ? A jak z mapami oryginalnymi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
U mnie już wszystko działa. Pobrałem aplikacje my bmw z google play usa. Wejdz na google i poczytaj jak zmienic sklep google. Zadzwoniłem do USA zeby dopisali mnie jako właściciel, wysyłałem im dwa dokumenty potwierdzające własności pojazdu przez email. I teraz mam aplikacje my bmw w telefonie i sprawdzam sobie wszystko. Musisz też założyć konto na bmw usa ConnectedDrive.

bez problemu dostales kod do auta?

ja na tym utknąłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, tylko najpierw załóż konto na bmw usa, a potem próbuj przez aplikacje. Jesi kod nie przychodzi to nie masz może połączenia z internetem, wtedy trzeba pisać do usa i wysłać im dwa dokumenty potwierdzające własność pojazdu zeby uaktywnili karte sim w pojezdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.