Skocz do zawartości

[320d] Śruby do felg


wic1231

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ratujcie ....

Jaką macie dlugosc srub do oryginalnych alufelg bmw? Czy moze ktos zmierzyc i podac wymiar? Moje sa za krotkie do ori alumow a do stalowych felg pasuja idealnie. Dziwne to troche ale prawdziwe. Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://allegro.pl/sruba-kola-febi-bmw-e30-e36-e90-e39-e46-i4964891819.html

 

DŁUGOŚĆ [mm]: 50

GWINT ZEWNĘTRZNY [mm]: M 12 x 1,5

DŁUGOŚĆ GWINTU [mm]: 26

ROZMIAR KLUCZA: 17

 

Taka kupowalem w IC, idealnie odpowiada oryginalowi.

Nie jest mozliwe, zeby oryginalna sruba nie pasowala do oryginalnych felg. Na zime mam stal, na lato alu od E90 i sruby pasuja w obu przypadkach.

Pewnie masz chinczyki wzor BMW i stad ten problem, albo sruby nieoryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przekładałem koła ze stali na alu, mierzyłem wystającą śrubę z tyłu obu felg, czyli ile wkręca się w piastę. Długość jest taka sama. Śruby do obydwu felg są takie same. Śruby wystawały około 19 mm. Edytowane przez Robert27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zmiany 16` alu zima na 17` alu lato chciałem założyć śruby zabezpieczające które niedawno kupiłem (4 nowe oryginalne zabezpieczające śruby BMW do e46).

 

Śruby zabezpieczające, każda o tej samej długości.

 

 

Przód wszystko OK wykręciłem starą zwykłą i wkręciłem zabezpieczającą, a z tyłu zagwozdka... Śruby z tyłu są dłuższe o około 1/3 od tych z przodu i tym samym zabezpieczająca oryginalna śruba nie dosięga nawet do gwintu :? O co kaman ?

 

Dystansów z tyłu nie posiadam. Felgi Alu zima i lato oryginalne BMW.

 

Każda e46 ma z tyłu dłuższe śruby? Są oryginalne zabezpieczające zestawy z dłuższymi śrubami na tył a krótkimi na przód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam ori felgi na zime 16'' styling 45, an lato 17'' styling 44 i śruby są wszystkie identyko. Nie napisałeś wcale jakie felgi masz. Oryginały czy coś innego. Jak masz wszystko oryginalne to pasuje bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby zabezpieczające są o kant d..... rozbić. Założyłem dwa sezony temu, jedna się zapiekła, ukręciłem dwie nasadki a i tak nie puściło. Później poszukiwanie magika który to dziadostwo wykręci, jak się okazało patent bardzo prosty, wystarczy na śrubę nabić klucz nasadowy. Także zabezpieczenie to to żadne, osobiście nie polecam, skusiłem się po tym jak pewnej nocy w garażu wielostanowiskowych pod blokiem 3 auta na cegłach zostały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz że ci się zapiekła ? i po nabiciu klucza nasadowego puściła ?

Od uderzenia młotka zapieczenie puściło , inna sprawa to że złodziej nie będzie stukał młotkiem po nocy.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nowe ORI BMW, dokręciłem dynamometrycznym. Przy wykręcaniu idą lekko.

O kant d... czy nie, przynajmniej mi byle pierwszy lepszy wieśniok felg nie przytuli.

Jak ktoś się uprze to przyjdzie z własnymi nasadkami i sobie tak czy inaczej wykręci albo weźmie całe auto i w dziupli na spokojnie felgi pozdejmuje. Taki kraj. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć, ostatnio kupiłem nowe felgi na lato ale mam taki problem ze śrubami, że mocno je widać jak wystają z felgi? Zastanawia mnie czy tak musi być czy może musiałbym kupić jakieś inne śruby? Na mojej ori feldze nie ma takiego efektu. Może po prostu ta nowa felga mnie mniejsze wgłębienie na śruby? Czytałem jakiś wątek na forum, że wszystkie e46 miały takie same śruby więc musiały te felgi tak samo wyglądać u kogoś innego?


http://serwer89.usermd.net/bmw/nowe_felgi.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem kiedyś te felgi i tak to chyba wyglądało, pryśnij łby śrub na czarny mat i będzie ładnie :wink: oczywiście na zabezpieczające daj zaślepki.


Właśnie przechodziłem obok e46 na tym stylingu, wystają tak samo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam takie felgi na zimę i jest tak samo. Możesz jeszcze zalożyć na sruby takie ładne srebrne kapturki ale prędzej czy później Ci pewnie ukradnie banda złodziei polskich decydentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.