Skocz do zawartości

Błąd katalizatora


Mateq22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-) jestem tu nowa.. i BMW tez mam pierwszy raz, dlatego chcialam sie poradzic w kwestii katalizatora.. Bunia kupiona, przez pierwsze 200 km nic sie nie dzialo.. wywalany byl tylko check silnika.. po 200km zaczela dymic jak szalona i brac olej (po tych 200km dolalam 1L semisyntetyka). Dymienie nie ustalo, ale zdecydowanie sie uspokoilo. W takim stanie auto dojechalo po tygodniu do mechanikow, ktorzy ogarniaja tylko BMW, na wymiane uszczelniaczy bez zdejmowania glowicy. Do tego zrobili Valve, bo byl uszkodzony i zaktualizowali oprogramowanie. Przy odbiorze mechanik powiedzial, ze check jest spowodowany katalizatorem, i ze moze go wywalic ponownie. I faktycznie, uszczelniacze wszystko super, nic nie dymi, prowadzi sie super ale.. po 100 km od naprawy, przy redukcji biegu blad wywalilo. I teraz mam pytanie.. z czym to sie je? Czy jezdzic tak z tym, czy wymienic katalizator albo moze to wina lambdy lub zupelnie czegos innego?.. Katalizator po tym kopceniu dostal w tylek plus podejrzewam ze nikt wczesniej o nia nie zadbal. Co byscie mi doradzili? :-) pozdrawiam, P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najlepiej wymienić bo sonda za katalizatorem wpływa na skład mieszanki i oczywiście można ją dezaktywować ale wpłynie to na parametry pracy silnika i może powodować np. większe zużycie paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też tak myślałem ale nie jest to prawda.

Od którejś wersji softu silnika (nie pamiętam której - jest gdzieś na chyba e90post) sonda za katalizatorem ma dodatkowo funkcję kalibracyjną dla sondy szerokopasmowej.


Poczytaj:

https://bimmerprofs.com/management-lambda-probes/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.