Skocz do zawartości

Nieszczelna klima.


robi2345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym podjąć się próby zlokalizowania nieszczelności w moim A/C. Idea jest taka, żeby wypełnić układ gazem do odpowiedniego ciśnienia i potem za pomocą specjalnego spraya z pianą spróbować wykryć problem. Moje pytanka do Was to:

-czy jako gaz wypełniający będzie dobry argon lub CO2? który lepszy? Tylko takie gazy są w miarę tanie i tylko taką przyłączką dysponuje, która pasuje do tych małych butli.

-do jakiego ciśnienia bezpiecznie mogę wypełnić układ?

-czy podczas wypełniania gazem i potem podczas szukania przecieku klima powinna być włączona?

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Proponuje używać googla. Wszystkie pytania zostały już kiedyś zadane. Tu masz odpowiedz na twoje.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2977223.html

Argon może być i nabijać stopniowo. Azotem nabijają do 20 bar. Na pewno na zgaszonej klimie, bo na sucho to długo sprężarka by nie pochodziła, bo R134a jest od razu olej do smarowania sprężary. Piszą też ta metoda sprawdza się przy dużych ubytkach, przy małych lepiej zastosować kontrast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi, pierwsze pytanie.

Jak duża jest nieszczelność? Musisz nabić klimę raz na rok? Czy częściej?.

Jeśli raz na rok, to nabij normalnie klimę, niech zakład w którym to robisz doda do oleju kontrast UV. Potem po jakimś czasie sprawdź wycieki. Wiem, że do tego jest specjalny zestaw. Lampa UV i żółte okulary, ale wiem z doświadczenia, że zwykła latarka LED wystarczy. Z lampą UV kontrast świaci wyraźnie na żółto/zielono, przy latarce lekko na żółto. Ale powinieneś zobaczyć nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak duża jest nieszczelność. Na ekranie sprzętu którym ostatnio była nabijana klima wyskoczyło że jest przeciek, więc serwisant odessał czynnik i zaproponował w pierwszej kolejności pozbycie się nieszczelności. Najpierw chce poszukać sam może uda mi się to ogarnąć bez większych kosztów. Jak podpowiedział Jack użyje argonu i zobaczymy. Jeszcze pytanko czy wystarczy jak układ nabije od strony niskiego ciśnienia? Czy trzeba nabijać osobno stronę niskiego i wysokiego ciśnienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.