Skocz do zawartości

X3 F25 Xdrive 20d 2013r WBAWY310500A83072


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum. Szukam samochodu dla żony i znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/bmw-x3-f25-2013-x-drive-x-line-1-wl-skory-xenon-fv-i7273431974.html

VIN: WBAWY310500A83072

Samochód krajowy leasingowany przez BMW. Wykupiłem za parę groszy raport po VIN i otrzymałem coś takiego:

https://www.automo.pl/historia-pojazdu/5acf4067-ba58-4ca2-bc3c-367a0a0a0a4f

Wychodzi że miał szkodę w październiku 2017 która według (kogoś) została wyceniona na kwotę 20-30tys. zł.


Sprzedawca twierdzi że do samego końca był serwisowany w BMW. Uszkodzenia są opisane w ofercie z Allegro.

Samochód jest w pełni jezdny. Mieszkam od sprzedawcy 180km i Pan bez zająknięcia stwierdził że bez problemu mogę wracać samochodem na kołach.


Chciałbym auto naprawić we własnym zakresie. Czy w kwocie 10tys. jestem w stanie się zmieścić?

Do wymiany jest prawy błotnik, prawe plastikowe nadkole, maska, zderzak i lampa. Wystrzelona poduszka kierowcy, pasażera i podobno jedna kurtyna która nie jest ujęta na zdjęciach.

Elementy blacharskie planuję kupić używane. Chociaż znalazłem części takie jak błotnik i maska z opisem (OEM) - nie wiem co to jest ale wydaje mi się że zamiennik. Może podpowiecie czy warto takie coś kupować. Poduszki trzeba "regenerować" i tutaj pytanie moje czy to jest droga sprawa?


Podpowiedzcie coś proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w kwocie 10tys. jestem w stanie się zmieścić?

 

Nie zmieścisz się nigdy w tej kwocie

Zobacz ile kosztuje deska z poduszkami, napinaczami, klemą pirotechniczną, kurtyna i podsufitka, a dopiero później dodaj min 10tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw jest mega twarda i ciężka do naprawy blacharskiej. Co to znaczy że chcesz sam naprawić? To nie są klocki Lego że kupisz maskę i błotnik, odkręcisz stare, przykręcisz nowe i będzie wszystko pasować. Dokładnie jak wyżej nie mówiąc o desce, elektronice itd. Jak chcesz kupić auto uszkodzone i bawić się w naprawy po kosztach, szukaj licytacji z firm ubezpieczeniowych z UE. Na tej X3 już kilka osób po drodze zarobiło a Ty na końcu chcesz ją klepać. To trzeba mieć pojęcie, trzeba w tym siedzieć, a nie znaleźć ogłoszenie które odpowiada finansowo, kupić, a potem zastanawiać się nad naprawą i kosztami.
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw jest mega twarda i ciężka do naprawy blacharskiej. Co to znaczy że chcesz sam naprawić? To nie są klocki Lego że kupisz maskę i błotnik, odkręcisz stare, przykręcisz nowe i będzie wszystko pasować. Dokładnie jak wyżej nie mówiąc o desce, elektronice itd. Jak chcesz kupić auto uszkodzone i bawić się w naprawy po kosztach, szukaj licytacji z firm ubezpieczeniowych z UE. Na tej X3 już kilka osób po drodze zarobiło a Ty na końcu chcesz ją klepać. To trzeba mieć pojęcie, trzeba w tym siedzieć, a nie znaleźć ogłoszenie które odpowiada finansowo, kupić, a potem zastanawiać się nad naprawą i kosztami.

Owszem kolego, pewnie na tym samochodzie już jedna lub dwie osoby zarobiły. Nie mam zamiaru robić na tym samochodzie złotego interesu jak również nie mam zamiaru zamykać się w garażu i klepać samochód we własnym zakresie. Przecież są warsztaty które oferują normalne usługi blacharsko lakiernicze. Ja co będę mógł kupię we własnym zakresie i dostarczę a warsztat niech poskłada. Niektóre elementy już znalazłem w kolorze,....bez potrzeby lakierowania. Różne spinki, ślizgi czy nity do montażu elementów blacharskich można kupić w ASO i te części uwierz mi nie rujnują portfela.


Reasumując:

Wiem jakimi środkami dysponuję i wertując oferty na samochody (teoretycznie) bezwypadkowe muszę celować w roczniki bliżej 2010-2011 z przebiegami realnymi powyżej 200tys. km. Są to samochody w pułapie 70-80tyszł. Konkretnie ta oferta to samochód z Polskiego salonu, mający jednego leasingowego właściciela i z klarowną historią serwisową. Cena 59tys. tak jak stoi. Jeżeli naprawa niechaj nawet pochłonie 15tys. to daje sumarycznie 75tys. i mam krajowe auto z pewną historią.

Podaj przykład w miarę pewnej oferty na takie F25 z 2013 roku i przebiegiem nieco ponad 100k km.


Nie chce być mądrzejszy jak wszyscy bo za chwilę ktoś mi powie "chcesz chłopie nowe auto to idź do salonu i kup nowe" a nie praw swoje mądrości.

Jeszcze raz zaznaczam że wiem na co mnie stać i szukam najlepszej opcji. Być może źle szukam i tą lepszą opcją będzie wybrać inną markę (czt. coś dla plepsu :D ) a nie "Beemkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz jakieś zdjęcia uszkodzeń, czy tylko ten pic z ogłoszenia? Jeżeli auto było na aukcji to powinny być dokładne zdjęcia po szkodzie, sprawdź u DRAYa. Edytowane przez aaben
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak już ktoś napisał, samochód został "podleczony". Wg mnie wymieniono prawy błotnik i reflektor, podklepano maskę.

Prawe drzwi do wymiany a te z tyłu do ewentualnej naprawy. Słupek A uszkodzony. Do tego także tylny zderzak. Jakoś sprzedawca "zapomniał" o tych elementach? Zauważ, że nawet chrom wokół szyby za słupkiem C się pogiął od tego strzała!

Prawdopodobnie uderzenie było znaczenie solidniejsze niż wydaje się po tych zdjęciach.

Może to złudzenie na zdjęciach ale czy czasem prawe koło nie jest cofnięte?

Porządna naprawa za 15tys. jest mało możliwa.


Poproś o zdjęcia przed "picowaniem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki za rozjaśnienie umysłu. Jak tak czytam forum oraz to co konkretnie napisaliście w moim poście to doszedłem do wniosku że lepiej szukać czegoś w całości. Licząc wszystko chłodną głową wychodzi mi naprawienie takiego samochodu przynajmniej 20tys zł. Dzwoniłem do firmy której odstawia się samochód na 8h i ogarniają temat poduszek. Kierowca, pasażer i kurtyna na gotowo 6500zł. To są koszty górne (tak mi powiedziano). W cenie poduszki, wymiana konsoli, podsufitka, omawiany wcześniej bezpiecznik itp. Generalnie wszystko wyjeżdża sprawne z wyczyszczonym z błędów kompem. Gdzie do tego elementy blacharskie, malowanie i poskładanie? Zrobi się z tego kwota ponad 80tys. lekką ręką.


Dzisiaj znalazłem coś takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x3-3-0dieselautomatskoraxenongrz-fotelenavi-ID6zSAiM.html

Wersja silnikowa trochę duża. Wiem że niektórzy powiedzą fajna lecz będzie tym jeździć moja żona i 20d było by w zupełności wystarczające.


Jak będę miał VIN to podeślę,...możne coś podpowiecie mądrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Silnika się nie bój. To najlepsza jednostka diesel BMW. A spali niewiele więcej niż 20d.

Skoro brak w ogłoszeniu adnotacji o bezwypadkowości to poproś o zdjęcia przed naprawą.


PS.

Jeżeli wyposażenie wystarczy to zerknij na to:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x3-xdrive-20d-dealer-bmw-bonkowscy-ID6zOw2G.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam VIN do tej 30d WBAWY51010L891393

Według "Pana" z komisu samochód był sprowadzony jako roczny z Niemiec przez "znajomego" jako lekko uszkodzony. Owy dżentelmen sobie go naprawił i jeździł nim 3 lata.

Teraz zmienia na coś nowszego i dlatego samochód stoi w komisie. Nie omieszkał wtrącić że cena rekompensuje fakt iż samochód miał przygodę blacharską. Do samych zdjęć z przed naprawy nie ma wglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Według "Pana" z komisu samochód był sprowadzony jako roczny z Niemiec przez "znajomego" jako lekko uszkodzony.

Jasne. Bo za Odrą jak ktoś przetrze zderzak w rocznym samochodzie to się go wyrzuca a nie naprawia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden temat, jedno auto.

Przepraszam kolego masz rację.


BTW

Temat chyba wyczerpany. Tą drugą sztukę sprawdziłem. Faktycznie jest z Niemiec i przebieg może mieć oryginalny.

Niestety w listopadzie 2015 miał szkodę w Słowacji wycenioną na kwotę ponad 10000euro. Opis uszkodzeń jest lakoniczny ale strefy naruszone to: RZÓD, PRZÓD-LEWO, PRZÓD-PRAWO, DACH, BOCZNY-LEWY, BOCZNY-PRAWY


Przebieg może być realny bo wtedy własnie miał 68234km.


Generalnie "szrot"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniasz błąd na którym łapie się sporo ludzie. Dysponujac pewna maksymalną pula pieniędzy szukasz okazji lub auta do naprawy. Słowem chcesz kupić coś lepszego niż Cię stać. Nie ważne czy masz 20 czy 80kzl, zawsze działa tak samo. Znajdz nie najmłodszych, nie musi być po FL i napewno nie okazję za kwotę którą dysponujesz, a będziesz zadowolony
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.