Skocz do zawartości

[E60] klapa bagażnika sama się otwiera


Nogus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczów,

Mam problem z moją E60 , mianowicie otwierając z pilota samochód otwiera się nie tylko zamek centralny a także klapa bagażnika!!!

Dzieje się tak w ostatnich dniach praktycznie co otwarcie.

Czy ktoś z Was miał podobną userkę ? Od czego zacząć szukanie usterki?


Będę wdzięczny za pomoc,

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam naprawdę nie ma co przeglądać trzeba przygotować nowe przewody,rozebrać wyciąć stare i zastąpić nowymi,zamykanie klapy bagażnika wiązka po stronie kierowcy do klapy u mnie w e61 ,12 przewodów zamek,dociąganie,oświetlenie.druga strona od pasażera 10 przewodów i dwie osobne wiązki do szyby.mam gdzieś zdjęcia swoich powycinanych,ale chyba instrukcji na ten temat jest dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić wiązke klapy miałem podobna sytuacje poszło sprawnie jest nie najgorszy dostęp...

Przewody sprawdzałeś tylko przy tej gumowej wtyczce, która wchodzi do rury ( zawiasu), czy też w jakiś sposób również te, które są w środku rury (zawiasu)? Jak Ci się udało dostać do tych w środku, to prośba o opis w jaki sposób się do nich dostałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś mam mam inny problem z klapą. Nie chce się otworzyć, gdy otwieram kluczem to później nie chce się zamknąć. Dopiero po kilku próbach kluczykiem z pilota coś przeskakuje i można zamknąć. Przy wyłączonym silniku wydobywa się buczenie z klapy. Ktoś coś?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ściągnąć osłone klapy jest tam kilka plastikowych kołków i boczek nad akumulatorem. Można sie wbić w przewody idące w rurce zawiasu i mierzyć przejście lub ciągnąc za kable i przetarte się urywają wpuszczasz nowy kabel lutujesz i składasz...

Odnośnie buczenia to jest zwarcie u mnie tak było ale jak była klapa otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.