Skocz do zawartości

Zestaw naprawczy sprężarki klimatyzacji Denso [e61]


bartekb79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Prosze o pomoc w temacie sprężarki/ kompresora klimatyzacji. Posiadam sprężarkę Denso 64526950152 ( 7seu17c) . Na poniżej zamieszczonej fotce widać radialne "wypryski" oleju ...pytanie czy zakupując podany zestaw naprawczy przywrócę sprężarkę do życia ? oraz czy jest to "operacja" do przeprowadzenia w czeluściach własnego garażu ?


https://www.mastermot.com/produkt/5123c60a6ada9/sprzeglo-kompresora-bmw-bmw-5-e60-e61-03-.html

fotka:

1.jpg 1.jpg



dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat i częściowo odpowiem.


i tak i nie, ale wymiana samego łożyska z kołem pasowym nie załatwi wycieków, musisz wymienić jeszcze uszczelniacz na sprężarce a łożysko jest do wymiany wtedy jeżeli Ci huczy..

Mam to samo do wymiany ( u mnie szumi (czyli łożysko do wymiany) plus poci się olejem zielonym, czyli uszczelniacz) koszt łożyska to około 50/60 zł koszt uszczelniacza około 40 zł..


Kolesie od klimy życzą sobie za wymianę łożyska koła wraz z wymianą uszczelniacza i napełnieniem klimy od 600 do 1200 zł..

Pytanie czy po zdemontowaniu sprężarki klimy i po rozszczelnieniu układu można jeździć normalnie autem ? (mam zamiar sam zdemontować, wymienić co potrzeba, zamontować ( oczywiście jazda bez paska na sprężarce) i pojechać na napełnienie klimy i przy napełnianiu zamontować pasek klimy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję plwaw...

 

Pytanie czy po zdemontowaniu sprężarki klimy i po rozszczelnieniu układu można jeździć normalnie autem ? (mam zamiar sam zdemontować, wymienić co potrzeba, zamontować ( oczywiście jazda bez paska na sprężarce) i pojechać na napełnienie klimy i przy napełnianiu zamontować pasek klimy)

 

Na to pytanie odpowiedział mi jeden z mechaników twierdząco - idę tym samym tropem i dziś demontuje sprężarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.