Skocz do zawartości

E39 520i kontrolka ABS i ASC

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam dzisiaj rano wsiadam do auta odpalam a tu świeci jak w tytule ABS i ASC pojechałem do pracy , po pracy to samo świecą obie podjechałem do marketu zgasiłem auto , po chwili wracam zapalam i nic się nie świeci więc jadę ale przy każdym delikatnym hamowaniu wyczuwam lekkie drżenie pedału hamulca trwało to chwilę i później znowu zapaliły się kontrolki. Podjechałem na kompa (INPA) i taki oto błąd co on oznacza.... pozdro..


https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/p1mpErS7xG_O18VJXKHCkdSoJ1VTb6

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Prawy tylny czujnik.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
witam..wczoraj zabrałem się za demontaż tego nie szczęsnego czujnika i jak się okazało 20-letnie auto miało focha i tradycyjnie czujnik się urwał , jest też w mało ciekawym miejscu no i nie udało się wydobyć jego resztek. Mam zamiar wymienić całą tą aluminiową obudowę wraz z piastą i łożyskiem i czujnikiem ABS (całość) 150 zł... i moje pytanie czy wymiana należy do tych prostych czy raczej nie? ktoś z Was może przerabiał już ten temat? ... pozdro....
Opublikowano
150zl całość? Sam czujnik więcej kosztuje nie wspomnę o piascie z lozyskiem
Opublikowano
  • Autor
Mowa jest o używce niestety.... ale sprawdzone źródło od stałego dostawcy..
Opublikowano
Siedzi końcówka w piascie? Zawsze się da wyciągnąć, a urwany czujnik to standard
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Witam.. dzisiaj założyłem jednak nowy czujnik (firmy Delphii) bo udało się wydobyć resztki starego czujnika no i dalej "[BAD]" jest tak jak przed wymianą. Zastanawiam się czy winę w tym przypadku nie ponosi łożysko bo było ono wymieniane w zeszłym roku tylko nie pamiętam jakiej firmy ale raczej z tych tańszych. Wiem że zamienniki jeśli chodzi o czujniki nie bardzo chcą współpracować ale z przodu w lewym kole też mam Delphii od kilku miesięcy i do momentu uszkodzenia tylnego czujnika było ok. Co mi poradzicie?... pozdro..
Opublikowano
Jak łożyska nie słychać to czemu ma ponosić winę, z tymi czujnikami bywa różnie, wystarczy, ze złapią wilgoci i szaleją, najbezpieczniej ale drożej jest brać siemensa, bo tak jak piszesz niektóre zamienniki zle z czytują, moze najzwyczajniej coś tam nie łączy.
Opublikowano

A co ma wycie łożyska do problemu autora? Myślisz że uszkodzona koronka łożyska nie może powodować zakłóceń?


Sprawdź obroty koła na którym jest błąd i najtaniej będzie o ile się uda zamienić czujniki z lewej na prawą stronę i znowu komp. Będziesz wiedział czy winny jest czujnik czy łożysko.

Opublikowano
  • Autor
O.K... popróbuję w wekend może coś się wyjaśni. Dzisiaj podpiąłem INPĘ i cały czas wskazuje na tylne prawe koło ale w czasie gdy byłem połączony i weszłem w ABS podczas sprawdzania błędów co kilkanaście sekund zadziałała przepustnica od ASC czyli zamknęła się i otworzyła i tak cały czas jak byłem w ABS-ie... czy to normalne?...pozdro..
Opublikowano
Bo widzi inną prędkość koła. Przy problemami z czujnikiem jest to normalne
Opublikowano
  • Autor
Niestety nic nie udało się zrobić czujnik w drugim kole siedzi mocno a nie chciałem ryzykować przy wyciąganiu żeby go uszkodzić czyli dalej jestem w punkcie wyjścia ...
Opublikowano
Ja nie wiedziałem czy sterownik czy czujnik bo dość szybko po sobie padły. Kupiłem czujnik w ciemno i tyle. Najtańsza opcja. Sprawdź prędkość kół podczas jazdy
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
Zdecydowałem się kupić nowy "oryginalny" czujnik , jaki byście polecili ... bosch ,TRW czy innej firmy bo takie oferty znalazłem w pewnym sklepie z częściami do bmw. ...pozdro.. Czy może tylko servis bmw? ..
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Trw.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
OK> dzięki...
Opublikowano
  • Autor

Witam...wczoraj założyłem nowy czujnik firmy TRW i problem pozostał , cały czas tak samo włączam zapłon lampki nie świecą , przejeżdżam około kilometra po mieście lampki się zaświecają , cały czas przy delikatnym hamowaniu pedał lekko drży . IMPA pokazuje cały czas ten sam błąd ... więc pozostaje już tylko łożysko które było wymieniane chyba w listopadzie na nowe tylko nie pamiętam jakiej było firmy ale chyba coś ze średniej półki... co mi poradzicie czy wywalać piastę? ...czy jakieś inne opcje? ..pozdro..


PS: dzisiaj założyłem inne łożysko (używka oryg.) i po problemie , wszystko działa jak należy . Temat do zamknięcia....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.