Skocz do zawartości

Zakup e70 z kratką (ciężarowe)na f. vat


Cezar_2000

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem osobą fizyczną i chcę kupić e70 od gościa który ma auto na firmę z kratką zarejestrowane w PL jako ciężarowe.

Podpowiedzcie proszę jakie konsekwencje to niesie za sobą.

Dodam że jeśli dojdzie do zakupu to będę chciał legalnie usunąć kratę i zarejestrować jako osobowy.

Jakie koszty przeróbki i czy muszę obawiać się skarbówki lub urzędu celnego.

Jeśli nie przerobię to wiem już że OC jest wyższe - o ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kolego musisz podjechać na stację diagnostyczną która ma uprawnienia aby taką kratę usunąć (możesz po uzgodnieniu ze stacją zrobić to samemu) oni muszą wystawić dokument o usunięciu kraty i z tym dokumentem jedziesz do wydziału komunikacji aby przekwalifikować auto z ciężarowego na osobowy i to wszystko. Co do kosztów to nie pamiętam dokładnie ale wydaje mi że około 200 zł (tyle płaciłem około 3 lat temu) + wydział komunikacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem osobą fizyczną i chcę kupić e70 od gościa który ma auto na firmę z kratką zarejestrowane w PL jako ciężarowe.

Podpowiedzcie proszę jakie konsekwencje to niesie za sobą.

Dodam że jeśli dojdzie do zakupu to będę chciał legalnie usunąć kratę i zarejestrować jako osobowy.

Jakie koszty przeróbki i czy muszę obawiać się skarbówki lub urzędu celnego.

Jeśli nie przerobię to wiem już że OC jest wyższe - o ile?

 

Przerabiałem parę lat temu E83.

Na demontaż kraty musiałem mieć fakture z serwisu BMW i dodatkowo KRS potwierdzający że ten serwis ma w działalności możliwość zmian przeznaczenia samochodów.

Potem zamontowałem piąty pas (bo nie miałem) i pojechałem do SKP zalegalizować zmiany. Z papierem ze stacji odwiedziłem Wydział Komunikacji i tam załatwiłem wpis w Karcie Pojazdu i w dow. rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.