Skocz do zawartości

Montaż czujnika PDC tył


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś łajza przetarła zonie auto. Niestety połamała też czujkę PDC a raczej jej obudowę. Skleiłem ją i chciałem założyć tylko nie wiem jak się do tego zabrać. Wyszła bez problemu bo była połamana.. ale jak ją włożyć bez rozbierania zderzaka. Wogle jaka jest procedura założenia tej czujki? trzeba osobno obudowę osobno czujkę czy jak?

Czujnik skrajny lewa z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio przerabiałem ten temat.Z założeniem czujnika z tyłu jest mały problem,niestety nie założysz bez rozbierania zderzaka.Obudowa czujnika to nie wszystko,do jego zamocowania potrzeba jeszcze takiego pierścienia plastikowego.Który mocuje obudowę w zderzaku,zapewne już jej nie masz.Nie wiem czy można takie cuś dokupić.Ja musiałem dorobić z twardego plastiku.Trochę zabawy i poszło.Więc tak,proponuję zdjąć zderzak,jest filmik na youtubie,parę śrubek i trochę siły i wychodzi.Zakładasz obudowę czujnika,następnie od środka pierścień.Wkładasz czujnik,pasuje tylko w jedno położenie.Podpinasz wtyczkę,zakładasz zderzak i cieszysz się z wykonanej roboty.

Myślę że pomogłem.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze czujnik składa sie z 3 czesci. Najpierw wklada sie z zewnatrz pierscień, pozniej czujnik i zapina sie go pierścieniem od srodka z tego co kojarze. Chociaz mogę się mylić dawno to skladalem.


Edit: czyli dobrze pamietalem. Mozna te pierscienie dokupic, ja kupilem oryginał w sklepie Bmw. Ceny nie pamietam ale nie drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kilka lat temu kupowałem ten pierścień i osłonę, jak uderzyłem lekko w sarnę. Nie kosztowało to dużo w ASO, więcej musiałem czekać.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.