Skocz do zawartości

Touring Gdzie czujnik zamknięcia tylnej klapy?


venioo

Rekomendowane odpowiedzi

Świruje mi tylna klapa.

Rygiel domykający w podłodze potrafi się zacząć kręcić sam z siebie.

Nie wiem gdzie szukać przyczyny - w podłodze, czy w klapie.

Gdzie jest czujnik zamknięcia klapy, że rygiel wie kiedy domykać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ktoś może podrzucić foto lub dokładnie opisać gdzie ,jest ten czujnik zamknięcia i jak on wygląda bo z automatu jak pokazuje otwartą klapę to nie gasną światła wewnętrzne...Czy znajde go bez problemu?

Który to z nich?

na 1 zdjęciu zrobiłem zamek klapy na 2 zamek szyby

Co ciekawe szyba mi nie działa lecz gdy recznie odepchne rygiel to otwiera, światełko w klapie gaśnie, reszta świateł wewnętrzych pali się wraz z kontrolką otwarcia klapy. CZy to może być wina tego że uszkodzony jest mechanizm szyby i pokazuje że jest otwarta? Czy przy szybie także jest czujnik otwarcia czy tylko jak otworzymy klape to pokazuje?


https://zapodaj.net/70d03fcee5cb5.jpg.html


https://zapodaj.net/a633dcb619604.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyka Ci klapę prawidłowo?

Poszukaj rozkład napięć we wtyczce i sprawdź miernikiem.

Jak zaśniedziałe to psiknij jakimś kontakt-sprejem (NIE WD-40!!!)

Jeśli dalej będziesz miał problem, to najprawdopodobniej przełamała się wiązka przy lewym zawiasie klapy bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście, że rozcinać i ciągnąć po kolei za każdy przewód.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyka Ci klapę prawidłowo?

Poszukaj rozkład napięć we wtyczce i sprawdź miernikiem.

Jak zaśniedziałe to psiknij jakimś kontakt-sprejem (NIE WD-40!!!)

Jeśli dalej będziesz miał problem, to najprawdopodobniej przełamała się wiązka przy lewym zawiasie klapy bagażnika.

 

Klapę domyka prawidłowo, lampka w klapie gaśnie prawidłowo, zauważyłem także bo wcześniej nie sprawdziłem (nowe auto) że wycieraczka także nie chodzi, tzn wykonuje lekki ruch zawsze podczas włączenia zapłonu kilka cm i stoi. Spryskiwacz chodzi , światła chodza, podświetlenie też. Na dole kilka fotek z dzisiejszej rozbórki. 2 przewody z lewej wiązki wygladały na robione kiedyś, to je poprawiłem reszta wygląda ok sztywno siedzi. Prawa wiązka wygląda ok foto . Dodam że jak podłącze bezpośrednio do prądu ten włącznik od tylnej szyby to szyba się otwiera czyli odpada mi uszkodzony włącznik. Ten stycznik ( żółty mały przycisk ) który chyba odpowiedzialny jest za przekazywanie czy otwarta jest klapa bądz szyba zarówno w mechanizmie zamka klapy jak i zamka szyby działa prawidłowo tzn blaszka która go naciska jest ok i razem się stykają w razie potrzeby.

Rozumiem że jak będzie otwarta szyba to także będzie mnie informaowaź komp na desce że otwarta jest klapa?


Rozebrałem ten niby czujnik otwarcia klapy co jest zarazem czujnikiem i mechanizmem otwieranai zamka - w środku jest ok. Nie wiem która jego częśc odpowiada za informowanie komputera o otwartej klapie , kolega zwierał mi niby przewody które odpowiadały za informowanie o otwarciu klapy ale kontrolka nie gasła choć nie wiem czy zwierał prawidłowe bo ja z elektryki jestem słaby.


Lewa wiązka była wciśnięta pomiędzy zawias a karoserię

https://zapodaj.net/14091b9b927ab.jpg.html


Lewa wiązka po rozebraniu

https://zapodaj.net/4c59c6beda9f9.jpg.html


Lewa wiązka po korekcie

https://zapodaj.net/f67ae42743fe3.jpg.html


Prawa wiązka sztywno siedzi

https://zapodaj.net/bb27dc9deaee1.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Obie wiązki do rozebrania głębiej w stronę auta, tam z reguły się łamią.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej sie nie wyjmie niż tyle co pokazane na foto jeśli chodzi o lewą stronę, ale jak ciągne za te pojedyncze kable to nie wychodzą są sztywno, jak by mi ktoś podpowiedział jak to sprawdzić kontrolką przy danym czujniku który kabel za co odpowiada byłoby prościej chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opuść podsufitkę z tyłu, w e61 są tam głośniki i po ich wyjęciu jest idealne dojście, nie kojarzę jak to wygląda w e39.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzeję troszke kotleta bo w końcu musze uporać się z tą szybą

Ma ktoś schemat wymiany tego mikro przełącznika / przycisku otwierania tylnej szyby ?

Lub czy ma ktoś schemat jak odkręcić całą szybę z wycieraczką it bo mam z anglika działającą szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po przerwie

Dopiero niedawno wróciłem do do tematu mojej klapy

Mianowicie doszedłem chyba do wniosku że uszkodzony jest mikro przełacznik tylnej szyby dlatego bo gdy wyjąłem przekażnik zamka szyby i zrobiłem "zworkę" to szyba otwiera sie, nie jest to chyba wina przekaznika bo jak podmieniłem przekazniki od zamka klapy który działał prawidłowy dalej szyba sie nie otwiera. Czy przez tę diagnozę zworką można potwierdzić że winny przyczyną nie otwieranai się szyby jest jej zamek?

Teraz druga sprawa z dziś.

Podchodzę do auta i widze wieczorem ze pali się swiatełko w klapie łapie za klape a klapa otwarta i nie che sie zamknąć - zamek klapy także nie działa !

Sprawdziłem prąd na przekazniki idzie ale zworka nic nie daje tym razem nie otwiera ani klapy ani szyby? Co sie mogło wydarzyć dodam że takze radio się nie odpala, czy to może być powiązane?

DZeiki i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Co do klapy - poszukaj wewnątrz klapy, na środku na dole - powinna być taka wtyczka (gdzieś w tych okolicach - piszę z pamięci). Ja miałem połamaną ze starości i tam mi nie kontaktowała, co powodowało otwieranie się klapy w losowych momentach. Sprawdź - może się wysunęła lub zaśniedziała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.