Skocz do zawartości

E53 3.0d przedlift - jakie opony


overhill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Tworzę ten temat, bo poczytałem parę tematów i sam nie wiem już jak to w końcu wygląda..


Mam E53 rok 2002, przedlift 184KM. Z tego co wyczytałem, to przedliftem napęd jest stały w rozdziale 40:60 i stąd moje pytanie.


Wyczytałem, że standardowo przy napędzie xDrive opony powinny być w następującej konfiguracji 255/50R19 i 285/45R19, natomiast ja napędu xDrive nie mam (z tego co wyczytałem).


Obecnie na aucie mam konfigurację 255/50R19 na wszystkich 4 oponach. Z przodu felga 9' z tyłu 10'.


Czy taka konfiguracja będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwie zimy przejeździlem na oponach w jednym rozmiarze i nic się nie dzieje jak narazie. Ale obwód koła raczej się nie zmienia więc nic się nie powinno rozzsypac. Na lato mam opony jak przewiduje producent. Co do tych szerszych opon z tyłu to wiele zależy od producenta bo z tych opon które sprawdzałem to opona 255 jednego producenta była praktycznie tak samo szeroka jak 285 innego producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mierzyles ze ci wyszlo ze 255 sa takiego samego rozmiaru jak 285 ? bo nigdy takiego czegos nie widzialem osobiscie. Tak jak piszesz to moze miec miejsce bytu wg mnie tylko w run flatach bo one bardziej wystaja za rant felgi od zwyklych bo maja ta boczna scianke grubsza i moze dlatego . Mam teraz zimowe run flaty i zwykle letnie tez 285 i na oko jakby runflaty byly szersze troche ,ale zeby miec jakies twarde dowody to nie bo nie mierzylem tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarka mierzyłem, podpadlo mi wizualnie i porównalem z innymi oponami. Na pewno takie opony jak Accelera sa węższe sa innych ale to są jakieś chińskie opony chyba ale takie opony lepiej sobie odpuścić. . Być może run flaty robią aż taka różnice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.