Skocz do zawartości

Czujnik wałka rozrządu Wylotowy


Bolo30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli stawiasz na rozrząd ?

Grzesiu ochlon i przeczytaj to wszystko jeszcze raz...

Jest duze prawdopodobienstwo przeskoku rozrzadu ale musisz posprawdzac to co zbagatelizowal mechanik a ty juz szukasz zestawu...

Jedz do elektryka i sprawdz sinusoide sygnalu jak bedzie OK tylko za wczesnie to wtedy dopiero skieruj mysli na rozrzad bo to kosztowna impreza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Diablo929 tu w 1 temacie są 2 silniki ja pytałęm o czujnik a kolega grześ1302 o rozrząd tylko uswali mu tematy i wrzucił wszystko do jednego wora i zamieszanie jest bo są 2 silnik i 2 problemy tylko troche podobne tyle ze on ma e60 3.0 a ja e90 2.0 Edytowane przez Bolo30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego Grzesiu1302 załóż nowy temat bo wogule masz inny silnik wpoiłeś się do mnie i mylisz trochę chłopakom bo nie wiedzą komu odpisywać

silniki macie inne ,numery bledow tez ale problem macie wspolny i sposob diagnozowania identyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolo30, moje sugestie aby sprawdzić rozrząd na blokadach tyczyly się twojego n46, stawiam że przeskoczyl rozrząd na wydechu i dlatego masz błąd od czujnika

aha sorry nie zkumałem bo doczepił się i ogólny zamęt jest jest mozliwe zajrze do tego jak blokady zakombinuje bo bez tego nic nie zrobię wiem jak ustawić wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Grzesiu1302 załóż nowy temat bo wogule masz inny silnik wpoiłeś się do mnie i mylisz trochę chłopakom bo nie wiedzą komu odpisywać

silniki macie inne ,numery bledow tez ale problem macie wspolny i sposob diagnozowania identyczny

 

ok ale u mnie przeskoczył rorząd na wałku wydechowym a on cały rozrząd che wymnieniać to raczej nie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wymieniać tylko mam błąd 2A99 I tak mi doradzono ze może być coś z rozrzadem. Choć ja myślałem że błąd ten powoduje elektrozawor vanos (miejsca zmienione nic nie dalo) albo czujnik rozrządu ma walku wylotowym stąd moje pytania z początku o zamiennik vdo czy będzie działać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wymieniać tylko mam błąd 2A99 I tak mi doradzono ze może być coś z rozrzadem. Choć ja myślałem że błąd ten powoduje elektrozawor vanos (miejsca zmienione nic nie dalo) albo czujnik rozrządu ma walku wylotowym stąd moje pytania z początku o zamiennik vdo czy będzie działać....

 

To jezeli chodzi o tylko o czujnik to śmiało można zakupować vdo ale to już chłopaki tłumaczyli żeby zajrzeć do rozrządu może i tobie coś przeskoczyło i tez wyrzuca ten błąd o uszkodzonym czujniku sprawdź sobie czujnik czy działa i będziesz 100% już pewny bo takie diagnozy sa 50%szans ze się pokrywają z rzeczywistość ewentualnie zlec komuś co sie na tym zna koretnie i on ci powie co trzeba dalej robić niczego wcześniej nie przewidzisz jak nie sprawdzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a ja ma ostatnie pytanie jak rozrząd przeskoczył sam co czytałem ze to bolączka jest silnika n42 i rówieśnika mojego n46 to Czy Ja czasem ja nie ma rozrządu do wymiany albo napinacza bo luzy łańcuch jest po ustawieniu go na nowo mozliwe ze znów przeskoczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ok ale u mnie przeskoczył rorząd na wałku wydechowym a on cały rozrząd che wymnieniać to raczej nie to samo

TY Bolo basz blad czujnika-wymieniles i nie przynioslo skutku zamieniles zawory i tez nic wiec teraz kolej sprawdzic rozrzad

Grzes ma inny blad ale od razu skierowany w tym kierunku ale on sam sobie tego nie naprawi wiec musi zdiagnozowac to co ty juz zrobiles

Jesli sie potwierdzi diagnoza o przeskoku to macie wspolny mianownik-wymiana rozrzadu bo jesli raz przeskoczyl to zrobi to ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale u mnie przeskoczył rorząd na wałku wydechowym a on cały rozrząd che wymnieniać to raczej nie to samo

TY Bolo basz blad czujnika-wymieniles i nie przynioslo skutku zamieniles zawory i tez nic wiec teraz kolej sprawdzic rozrzad

Grzes ma inny blad ale od razu skierowany w tym kierunku ale on sam sobie tego nie naprawi wiec musi zdiagnozowac to co ty juz zrobiles

Jesli sie potwierdzi diagnoza o przeskoku to macie wspolny mianownik-wymiana rozrzadu bo jesli raz przeskoczyl to zrobi to ponownie

 

A wiesz co jest najlepsze ze autko ma 132tyś przejechane i rozrząd już do wymiany możliwe wiedziałem i przypuszczałem ze było cofane he he i się potwierdza prawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając błąd 2A99 zamienialem miejscami elektrozawor vanos nic nie dało. Teraz skupiam sie na czujniku rozrządu na wylotowym i myślę o zamienniku vdo Siemens. Gdzieś czytałem że wycofali zamienniki vdo, a ja znalazłem. Czemu oryginał 450 zł vdo siemens, a zamiennik vdo siemens 220 zł kosztuje ??? Piszesz coś o kreconym przebiegu. Ja kupiłem auto 2 miesiące temu, na liczniku ma 218 tyś, a gdy wyskakuje mi błąd np ten mój 2a99 to napisane mam przy błędzie licznik kilometrów a tam 274 tyś. Więc sam widzisz kręcą na potęgę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile masz czujników wałka 1 czy 2 ? jak 2 to spróbuj je zamienić miejscami i odczytać ponowie a co do liczników to szkoda gadać kręcili i kreci będom tylko upewni się ze te czujniki masz takie same u mnie są takie same jak na wylocie i dolocie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.