Skocz do zawartości

e61 N47 2008r awaria silnika?


mariusz77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Dzisiaj spotkała mnie awaria BMW, które musiało na lawecie udać się PONOWNIE do warsztatu. Zacznę jednak od początku.


W miniony czwartek odebrałem samochód po przeglądzie i wymianie oleju. Dodatkowo zostały wycięte klapki w kolektorze oraz wymienione uszczelki (wyciek oleju spod kolektora) jak również poszła nowa sonda lambda i czujnik ciśnienia oleju. Jeszcze tego samego dnia po przejechaniu około 30km pojawiły się duże drgania wewnątrz auta oraz lekkie falowanie obrotów jakby silnik nierówno pracował. Wszystkie te objawy występowały na biegu jałowym. Następnego dnia tj. piątek, bez żadnych niepokojących objawów. W sobotę sytuacja się powtórzyła. Dodatkowo czuć było drgania przy przyśpieszeniu oraz utratę mocy. Po zgaszeniu silnika i odczekaniu 15 min. wszystko wróciło do normy. Tak też było do dzisiejszego rana, kiedy to w drodze do warsztatu pojawiły się drgania zaraz po nich auto straciło moc, za mną ciemna chmura dymu i silnik zgasł. Koniec jazdy już nie odpala.

Oczywiście pierwsze co przychodzi mi do głowy to coś sknocone przy wcześniejszej naprawie. Mechanik twierdzi, że to chyba przypadek i objawy wskazują na wtrysk. Beemka ma 300tys. przebiegu, rok temu wymieniony rozrząd, jakieś 5 tys. kilometrów temu czyszczony DPF. Może ktoś z Was podzieli się opinią na ten temat ponieważ ja jestem "zielony" w tych kwestiach.

Dodam, że warsztat bardzo znany wśród fanów marki z Warszawy i okolic. Osobiście serwisuję tam samochody od 10 lat i nigdy wcześniej nie miałem takich przygód.

Będę wdzięczny za jakieś sugestie od osób , które są bardziej w temacie.


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.