Skocz do zawartości

E90 325i check engine + telepanie


fuxiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, parę dni temu upalałem troszkę na śniegu/lodzie i wyskoczyło mi dzisiaj check engine oraz do tego bardzo telepało w kabinie, skrzynia też się ruszała. Telepało na niskich obrotach i ruszaniu oraz prawdopodbnie na jałówce. Wiecie co to może być ? Odpływ powietrza? Cewka? Świeca?

Od razu przepraszam.. jest to mój 1 post na forum. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mój znajomy ma podobny problem w tym samym silniku, wymienił już świece, cewki i pompę wysokiego ciśnienia i nadal nie rozwiązał problemu ale teraz podejrzewa wtryski bo w tym silniku to częsta usterka plus czuć benzynę w oleju, błędy też wszystkie związane z ciśnieniem paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski są już po badnaiu, regeneracji i założeniu. Przyczyną tego wszystkiego jest sterwonik w silniku. Dziś go zawiozłem do mechanika i ma bedzie sprawdzal czy mozna go naprawic czy trzeba bedzie kupic nowy :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te wtryski się regeneruje? :shock: Jak regeneracja /Kraków to pewnie Gładysek/ polegała na czyszczeniu i teście i pokazała niby, że są w lepszym stanie jak przed czyszczeniem to i tak są/będą wkrótce do wymiany. Przerabiało to już kilka osób. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=279778&start=105 poczytaj od 8-9 strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie czekam na werdykty czy da się naprawić sterownik czy trzeba bedzie kupić nowy. Jest jakaś różnica miedzy sterownikiem do 325i 218km 2.5 a 325j 218 3.0? Samochód ma przebiego 145 tys.

Wiem że wtryski były wysyłane do Krakowa. Na 90% winowajca jest ten stwrownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przyczyną tego wszystkiego jest sterwonik w silniku.

Skąd taki wniosek ?

Dziś go zawiozłem do mechanika i ma bedzie sprawdzal czy mozna go naprawic czy trzeba bedzie kupic nowy

Powiedz proszę jaki stosunek mechanik ma do elektroniki ?

:duh:

Gdzie logika ?

Jeśli jest check engine , to powinna być przeprowadzona diagnostyka i postawiony wniosek.

Jeszcze raz uważnie - "DIAGNOSTYKA", ale nie czytanie błędów od kolejnego amatora.

Te wtryski powinny być tylko nowymi, albo dobra na 100% uzywka. Jaka regeneracja, nie śmiesz.

Otdajesz $$$ na śmietnik, a wniosków nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, mechanikiem nie jestem. Samochód był podpięty i sprawdzany diagnostycznie. Aktualnie sterownik znajduje się u ''elektryka samochodowego'' w lbn - w CarTroniku. Na regenracji wtrysków się nie znam, było to zrobione i nic się nie zmieniło a powiedziano mi że można to zrobić mimo że byłem skłonny kupić dobre używki ( wiem że ''regenerowane'' były 3 wtryski) ... we wtorek będę wiedział co robić z tym sterownikiem.

Powtarzam jeszcze raz pytanie - sterownik od silnika 325i 218km 2,5l to ten sam co do 325i 218km 3,0l ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Poszło spięcie do sterownika i się tam coś przypaliło. Elektromechanik powiedział że prawdopodobnie poszło specie od wtryskow..

Dokładnie masakra..


''

No ja tak rozumiem ze to nie byla wina sterownika, tak ?

Od wtryskow specie ? )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.