Skocz do zawartości

E82 135i n55


dr O.

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich poszukiwaniach, sprawdzeniu autek krajowych i zagranicznych udało mi się znaleźć coś małego ze sporym zapasem na przyszłe mody. Z racji tego że ostatnio poruszam się BMW (E90 330d) tym razem też padło na tą markę ;)

Autko bez jakiegoś rewelacyjnego wyposażenia, bo chodziło głównie o mechanikę. Na wstępie "jedynka" dostała nowe filtry, olej, czyszczenie elektrozaworów vanos, czyszczenie zaworów, zimówki, drugi komplet felg z oponami na lato.

0b9ac450ae01.jpg

31d4fb8d73f2.jpg

08f5fe89de1a.jpg


Przepraszam za jakość zdjęć, ale robione telefonem na szybko.


Na dzień dzisiejszy pełna seria, ale piszę tu po to żeby zasięgnąć rady i konkretnych informacji co do poszczególnych "gratów", bo nie jestem szczególnie zorientowany jeśli chodzi o ten silnik, więc do sedna:

- jaki i skąd zasięgnąć downpipe i charge pipe (też jest plastikowy jak w n54 ??? ),

- jakim zestawem (czy rzeźbić jakiś???) zastąpić seryjny filtr powietrza wraz z dolotem,

- IC tylko wagner???,

- coś jeszcze jest konieczne przy silniku n55 żeby spokojnie go później stroić ???,

- jak się ma sprawa ze sprzęgłem ---> skrzynia manualna ;)


Proszę o wszelkie porady co do tego silnika, całej mechaniki i ogólnie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ładne zestawienie e82 i ten silnik to równa się niezły dzik :D

Co do modów to IC kup na alledrogo identyczny jak jak znanej niemieckiej firmy ale kosztuje 1/3 (jest taki sam jak do N54)

DP raczej RM motors , CP to już zależy od Ciebie ale szukaj na ebay.uk lub ali

Sprzęgło powinno ogarnąć a jak nie to podpowiem Ci co założyć :D

Dolot to też zależy od Ciebie co będziesz chciał i ile $$$ na to przeznaczysz :D

Jak coś to pisz na PW co będę wiedział to podpowiem :cool2:

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z katalizatora znaczy się ;) no to niedługo zakupy i będę działał. Od czegoś trzeba zacząć. Nie mogę znaleźć info jaki CP zakupić. Ma ktoś sprawdzony jakiś komplet?

 

Faktycznie... z rozpędu, bo u mnie siedział DPF

Downpipe od RM ma otwory na sondy i nie trzeba się przejmować. :8)


http://i.imgur.com/IJLGVm3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca tak , sondy wkręcasz ale błąd się pojawi wcześniej czy pózniej , to trzeba usunąć programowo :oops:

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dawno mnie nie było. W między czasie udało się poskładać parę rzeczy:

- Wagner Competition EVO II

- down pipe

- profilaktycznie kilka rzeczy serwisowych związanych z bolączkami N55


Aktualnie szukam jakiś sensowny charge pipe żeby móc spokojnie jechać na strojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.