Skocz do zawartości

jakie świece do m54b30


marcinkar78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :) posiadam BMW E53 3.0i z silnikiem M54B30 231kM z 2001r z instalacją gazową BRC zwracam się z zapytaniem do użytkowników takiego silnika z gazem BRC - jakie polecicie świece, których sami używacie, ponieważ szykuje się mi ich wymiana, gdyż na rozgrzanym silniku po dodaniu gazu w przedziale niskich obrotów szarpie delikatnie silnikiem i jest słabszy, na zimnym wszystko jest ok, brak błędów więc podejrzewam świece, gdyż ich jeszcze nie wymieniałem, a słyszałem i naczytałem się rożnych opinii przez tydzień na temat świec ich doboru ustawiania przerwy innej dla benzyny innej dla gazu i powstał w głowie mętlik, dlatego zwracam się z zapytaniem do użytkowników którzy użytkują takowy silnik jak ja z instalacja gazową BRC. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość pisze o przerwie w tych Denso zalecanej między 0,80-0,90 mm dla gazu przeważnie 0,85mm już trochę tych for przeczytałem ;) ale nadal nie trafiłem na post z E53 M54B30 z BRC aby ktoś konkretnie sie wypowiedział jakie sam stosuje w tym silniku i poleca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam teraz Bosch 4 elektrody ,tylko nie pamiętam nr. Teraz podobno trzeba samemu ustawiać przerwę na elektrodach bo inna jest dla gazu a inna dla Pb

Ja mam tylko Pb tak jak fabryka stworzyła . Skrzynia automat a to też ma jakieś podobno znaczenie żeby na dole obrotów ładnie pracował i ciągną równiutko.

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.