Skocz do zawartości

POMOCY z 525 TD zassałem wodę do cylindrów


Mario75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,

 

Jestem nowym uzytkownikiem BMW 525 TDS kombi z 1997 roku. :D

Autko kupiłem w sobotę i niestety w niedziele się zepsuło. :cry:

Zassałem wodę przez wlot powietrza i samochód zgasł :duh: (czy można przerobić ten wlot powietrza z nadkola?)

Scholowali mnie do warsztatu i do dziś szukają usterki.

Jedno co znależli to uszkodzona koronka rozruchu w automatycznej skrzyni biegów(w serwisie za część krzykneli 1033 ZŁ)Czy ktoś wie gdzie można kupić taką część taniej????(powiedzieli że to moja wina bo kręciłem rozrusznikiem.

Woda dostała się do cylindrów i narazie suszą a póżniej będą prubować odpalić.(sdtraszą mnie poważniejszymi usterkami np.uszkodzony korbowód itp.)

Auto stoi w markach w Warszawie w warsztacie ASO CHWALIBÓG.(może ktoś zna ten serwis?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok. Tylko nie rozumiem dlaczego oddales auto do ASO. Takie cos wynika tylko z dwochy rzeczy. Albo nie jestes swiadomy tego co zrobiles, albo masz naprawde duzo pieniedzy, temu drugiemu chyba zaprzecza zdanie "(w serwisie za część krzykneli 1033 ZŁ)Czy ktoś wie gdzie można kupić taką część taniej????"

 

Proponuje znalezc jakis nieautoryzowany dobry serwis. W serwisie robocizna kosztuje 3x wiecej niz gdziekolwiek. A w Twoim aucie wydaje mi sie, ze raczej nic powaznego sie nie stalo. Po wysuszeniu powinno byc ok. Moj kumpel kiedys zalal samuraja, rozebral silnik, wysuszyl wszystko i bylo ok. Pozdrawiam.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chce straszyć ale może być niewesoło! Jeśli jechałeś szybko i woda dostała się jak piszesz do cylindrów mogło powyginać korbowody, kolega miał tak w e-34. Wszystko będzie wiadomo po wysuszeniu silnika, można przerobić wlot powietrza lub zasłonić go od spodu!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,

 

Auto ściągneli do najbliższego warsztatu, bo do domu miałem 20km.(była niedziela deszcz lał a na pokładzie miałem żonę w ciąży z 3 dniowym przenoszonym maluchem, także sytuacja nie do pozazdroszczenia :? )

Jedyna dobra informacja to to że żona już urodziła zdrową córeczkę. :P

Tylko dziś odbierałem ją ze szpitalaj akimś FUSIONEM VANEM, a nie moją "BETĄ".:mad2:

Ten serwis to zajmuje się kompleksową naprawą samochodów inie jest autoryzowanym serwisem BMW, więc myślę że może nie zerżną.

Za zdjęcie i założenie skrzyni chcą 500 zł.(czytałem na forum że w W-wa takie są stawki 500-700 zł)

Oby korbowody się nie pokrzywiły :duh: .

A wiecie gdzie szukać tej koronki?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.