Skocz do zawartości

E46 jak otworzyć bagażnik od środka


lukiblack

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Piszę z wielką prośbą o pomoc w otwarciu bagażnika w mojej BMW E46 2000r sedan przed liftem. Sytuacja wygląda następująco - wiązka kabli do zasilania bagażnika jest uwalona - nie działa ani otwarcie z pilota ani bezpośrednio z klapy bagażnika (na desce widnieje symbol otwartego bagażnika), sytuacja ta trwa od początku mrozów i nie miałem czasu żeby się tym zająć. Wczoraj po raz ostatni udało mi się otworzyć bagażnik z kluczyka... najprawdopodobniej poszła wkładka w zamku, klucz chodzi w prawo i lewo bez oporu, bagażnik zamknięty na amen.

 

Jedyna opcja to otworzyć go od środka mechanicznie - pytanie jak to uczynić ? Już udało mi się:

- przez futerał na narty udało mi się rozłożyć siedzenia

- rozmontowałem podsufitkę klapy bagażnika - mam dostęp do mechanizmu

Niestety ale nie ma tam żadnego druta który sugerował by że można nim zwolnić blokadę zamka.

 

Możecie mi podpowiedzieć jakie mam teraz opcje ? Oczywiście jak tylko otworzę bagażnik to zajmę się kablami (może któryś z szanownych kolegów ma patent jak bez lutowania połączyć te kabelki tak żeby nie było powtórki co 3 miesiące ? ) a następnie udam się do machera od zamków. Byłem już z tym tematem u gościa który otwiera zamki za $$$, i zapłacił bym gdyby zajął się kompleksowo, niestety zostałem odesłany z poleceniem powrotu po opróżnieniu bagażnika - skoro już wykonałem 90% roboty to wolę zrobić to sam - z waszą pomocą mam nadzieję.

 

Będę wdzięczny za pomoc,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbował bym coś pokombinować przez listwę oświetlenia rejestracji. Wydaje mi się ze z tamtąd biezesz się zasilanie na ta klamkę (czyjnik) do otwarcia klapy bagażnika , jak masz przerwany w peszlu gumowym to można by było podać napięcie tamtędy po wcześniejszym sprawdzeniu ze nie zrobi się zwarcie.

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AS71-EUR-10-2002-E46-BMW-320d&diagId=41_1368- ewentualnie jak juz dostałeś się do bagarznika szukaj elementy 12 jest połączony z zamkiem.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Dzięki wielkie za odpowiedz. Temat z listwą to był mój pierwszy pomysł, natomiast poczytałem w necie i prawie każdy kto miał z tym problem wpadał na ten sam pomysł - nie przeczytałem o nikim komu by się ta sztuka udała - dlatego sam nie próbowałem. Trzeba przyznać że nie wiemy : jakie napięciu jaki prąd podać. Boję się spalenia układu biorąc pod uwagę że chcę go jeszcze używać. Fakt faktem taki element nie jest drogi - myślę że spróbuję.

 

Natomiast jeżeli chodzi o drugi trop - element 12, jest znaleziony, ciągnąłem dzisiaj za niego w jedną i drugą stronę, starałem się na wyczucie bo logicznym dla mnie było że ten element nie ma innego zadania niż tylko awaryjne otwarcie klapy bagażnika. Niestety jako że piszę z prośbą o pomoc - zamek ani drgnął. Słychać było jakby klikanie i odklikiwanie - czy jeżeli to był właśnie awaryjne otwarcie zamka to co to dla mnie oznacza ? Jaki element uległ uszkodzeniu oprócz wkładki w zamku - czy aby na pewno wkładka jest uszkodzona w takim razie ?

 

Kurcze co raz ciekawiej się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klik co słyszałeś to element nr 13 zamek z mikroprzełącznikiem. Nie ma możliwości odkrecenia zamka od środka? Nigdy u siebie tam nie zaglądałem a mam jedną naprawę w planach :roll:

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nigdzie nie znalazłem filmiku ani informacji w jaki dokładnie sposób należy użyć elementu nr 12 by otworzyć klapę bagażnika.

 

Jasne że jest możliwość odkręcenia tego zamka, niestety ale tylko przy otwartej klapie - śruby są od spodu niestety. Odkręcenie zamka w sumie rozwiązało by problem bo klapę można wtedy podnieść a sam element nr 13 rozkręcić na części pierwsze w razie awarii. Wlezę tam jutro jeszcze raz i obejrzę czy aby na 101% nie da się tego jakoś odkręcić.

 

Edit: chyba moje starania spełzły na niczym, na zdjęciu z linku widać w którym miejscu są śruby :duh:

https://cdn4.pelicanparts.com/techarticles/BMW_Z4M/64-BODY-Trunk_Lock_Cylinder_and_Latch_Replacement/images_small/pic07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spróbuj jak na filmie:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,


Czasu trochę minęło i z problemem się uporałem.

W moim przypadku problem był bardzo prozaiczny ale niestety dla nie wprawnego oka ciężki do wychwycenia. Bagażnik oczywiście udało się otworzyć za pomocą elementu nazywanego drążek połączeniowy który wygląda tak


846397_x800.jpg


Jak widać na zdjęciu element ten ma taki cieniutki "wichajster" i na zdjęciu jest on odgięty w bok - myślałem że taki był zamysł twórców - nic bardziej mylnego. Ów "wichajster" powinien być włożony na wcisk w dolną część elementu, jak widać na tym zdjęciu



2000-Bmw-E46-323i-Trunk-Lid-Lock-Latch-Connecting.jpg.


Dzięki temu dopiero trzyma przełącznik zamka bagażnika i można otworzyć go zarówno z kluczyka jak i przez drążek połączeniowy z wnętrza bagażnika. Ostatecznie po umieszczeniu elementu na miejscu bagażnik otwiera się z kluczyka 10/10 bez problemów. Teraz tylko pozostaje mi u porać się kabelkami w klapie żeby można było otwierać z kluczyka i przycisku ;)


Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ciężka sprawa ale Polak potrafi-my zrobiliśmy tak:(nie było możliwości otwarcia bagażnika żadnym sposobem,a w środku znajdowały się pilnie potrzebne rzeczy(nie -nie człowiek :) )-po zdjęciu tablicy rejestracyjnej trzeba wymierzyć w którym miejscu jest zamek do którego chcemy się dostać,na szczęście mój "majster" zna beemki i wiedział od razu, następnie wywierciliśmy mały otworek i za pomocą zwykłego druta otworzyliśmy.Po naprawie zamków dziurka została zaszpachlowana i pomalowana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na zdjęciu element ten ma taki cieniutki "wichajster" i na zdjęciu jest on odgięty w bok - myślałem że taki był zamysł twórców - nic bardziej mylnego. Ów "wichajster" powinien być włożony na wcisk w dolną część elementu, jak widać na tym zdjęciu

Bo ten wichajster to klin do zaczopowania bolcy

 

Granatem :D

Granatem pewnie też, ale można też łomem i pogrzebaczem :mrgreen:


 

hehe ciężka sprawa ale Polak potrafi-my zrobiliśmy tak:(nie było możliwości otwarcia bagażnika żadnym sposobem,a w środku znajdowały się pilnie potrzebne rzeczy(nie -nie człowiek :) )-po zdjęciu tablicy rejestracyjnej trzeba wymierzyć w którym miejscu jest zamek do którego chcemy się dostać,na szczęście mój "majster" zna beemki i wiedział od razu, następnie wywierciliśmy mały otworek i za pomocą zwykłego druta otworzyliśmy.Po naprawie zamków dziurka została zaszpachlowana i pomalowana

Polak potrafi ale ten twój "majster" od beemki słabo kombinował.


Ja miałem taką sytuację jak wyżej napisałem, przełamały mi się przewody a wkładka była inna i klucz nie pasował (też po przygodach) i otworzyć pilotem ani kluczem nie mogłem a otworu na narty nie mam i fotele się nie kładą. No i zonk :mad2: co tu zrobić. A też zależało mi na otwarciu bagażnika. Chodzę myślę kombinuję jak to otworzyć, rzecz się działa na podwórku u znajomych na wsi, chodzę po tym podwórku w te i we wte a oni tam mieli takie złomowisko leżał tam stary zardzewiały łom i pogrzebacz. Biorę ten łom, pogrzebacz i zaczynam realizować plan na który chwilę wcześniej wpadłem i zaczynam wybijać tylny prawy reflektor w klapie, wybijam go delikatnie aż wyjąłem cały, potem pogrzebaczem odchyliłem osłonę zamka i pociągnąłem za "ramię" zamka które jest połączone z cięgnem nr12 i w ten sposób mechanicznie otworzyłem klapę :) Sprytne co haha, myślałem nad tym z godzinę na tym podwórku. Otwierałem później tę klapę jeszcze tak kilka razy zanim nie polutowałem przewodów, dokupiłem światełko i wszystko zmontowałem.

Ale co mi pomogło we wpadnięciu na ten pomysł to wcześniejsza historia z którą wiąże się inna wkładka w klapie o której wspominałem. Jakieś 5 lat wcześniej otworzyłem pilotem samą klapę, klucz zostawiłem na podłodze bagażnika i zamknąłem go. No i [BAD] jeden klucz i zamknięty w bagażniku. Wtedy rozwierciłem wiertarką wkładkę i jakoś tam grzebiąc śrubokrętem na chybił trafił udało mi się pociągnąć za cięgno i otworzyć klapę. Więc tak też można. Ale wkładka do wyjebania, założyłem inną aby tylko dziura nie straszyła a przez resztę lat otwierałem tylko z pilota do czasu kolejnej awarii. Wymieniając wkładkę poznałem mniej więcej zasadę działania zamka itd i pięć lat później jakoś to pamiętam co pozwoliło mi na wymyślenie tej opcji z wybiciem światełka i wprowadzenia do zamka jakiegoś cięgna którym pociągnę i otworzę zamek i jak widać zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio uważacie, że jest sens się z tym tak męczyć? Przecież o wiele lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z bagażników zewnętrznych, w szczególności dachowych. Na przykładzie https://www.e-bagazniki.pl/bagazniki dobrze widać, ile daje to możłiwości. Zamiast się trudzić, lepiej od razu podejść do tematu konkretnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A kysz, do piekła!

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.