Skocz do zawartości

E61 LCI nie dziala kontroler idrive, joystick

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Zachcialo mi sie zimowo podladowac akumlator przez noc. Po ponownym wlozeniu i podlaczeniu przestal dzialac joystick idrive. Wszystko inne dziala bez zarzutu. Nie moge obsluzyc navi, radia czy chocby ustawic godziny. Kto ograniczyl wszystko do jednego pokretla powinien zapier.. na galerach.

W kompie wywala mi nieobecnosc joysticka a test plan mowi tylko o sprawdzeniu polaczen. Tylko jak to ustrojstowo jest podlaczone. Ze jest tylko zasilanie i komunikacja to juz wiem ale skad, dokad nic nie moge znalezc. Jak sie dostac do niego ? Mam automat wiec wiele to nie zmienia w sciaganiu panelu srodkowego.

Moze ktos juz przerabial podobny temat lub ma jakies doswiadczenia co i jak z tym badziewiem. Musze powiedziec, ze po pierwszych spokojnych latach E61 zaczyna sie sypac na potege, co chwile cos innego.

Opublikowano
Odlacz i podlacz aku jeszcze raz. Jak nie pomoze to sprawdz bezpieczniki.
Opublikowano
  • Autor
Odlacz i podlacz aku jeszcze raz. Jak nie pomoze to sprawdz bezpieczniki.

 

Nic to nie daje. Do joysticka na pewno dociera napiecie bo pomierzylem na wtyczce. Nie wiem dokad idzie "bus" wiec nie mam jak sprawdzic ciaglosci przewodow,

Nie zdziwiloby mnie gdyby joy padl. W tym aucie juz mnie nic nie zaskoczy. 8 lat a sypie sie jak 20 latek.

Opublikowano
Dlatego ja nawet akumulator na podtrzymaniu wymieniłem :cool2: nie zwarłeś kluczem do karoseri samochodu przypadkiem?
Opublikowano

Kolego,

 

Zrób odczyt błędów INPA, usuń wszystkie a jak nie pomoże to programowanie WinKFP

Powinno pomóc.

 

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Nic nie zwarlem, nie ma takiej mozliwosci. Znalazlem zreszta juz podobny przypadek gdzie na rozladowanym akku pada joystick. Bledy zczytalem ISTA i tutaj sie nic nie programuje. Albo jest albo go nie ma. Napiecie pomierzone na samym joyu, jest, szyna can przypusczam, ze tez ok. Zeby to gowno wymienic trzeba rozebrac cala srodkowa konsole tak wiec ktos nad konstrukcja sie sporo napracowal ... a tak zeby tylko jakos pasowalo do konsoli sprzed liftu.

Czeka mnie wiec zakup uzywki i dalsze testy. Takie numery to w renault clio ostatni raz mialem.

Opublikowano
  • Autor

Gdyby ktos byl zainteresowany.

Zakupilaem uzywke na eBay, wymienilem, dziala. Niestety wymiana troche zajmuje bo trzeba sciagnac srodkowa konsole a przynajmniej ja mocno podniesc do gory.

FYI. Nie potrzeba zadnego kodowania.

Renault ze znaczekiem BMW. Nic innego. To auto to zlom.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.