Skocz do zawartości

e53 4.4 akumulator


maciej123

Rekomendowane odpowiedzi

Temat znany ale chcialbym zobaczyc wasze opinie na temat jak dlugo wasze akumulatory trzymaja jezeli jezdzicie glownie na malych odcinkach np 7 km w jedna strone i kolejne 7 w druga i taki stan rzeczy utrzymuje sie powiedzmy minimum tydzien. Wczoraj musialem wzywac straz miejska z kablami bo nie moglem uruchomic auta na miescie :) Niby w dzien bylo ok -13 stopni i dodatkowo przez kilka dni jezdzilem na krotkich dystansach. Nie bede udawal ze problem wczesniej sie nie powtarzal ale rocznie moze raz ,dwa zdarzalo mi sie ze trzeba bylo ladowac aku bo nie chcial odpalac wiec nie bylo dramatu . U mnie jest aku chyba 95 , Macie u siebie cos wiekszego ? jakie doswiadczenia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie to samo nic nowego aku ma rok a jednak wczoraj padł.Robie bardzo krótkie trasy i w końcu pada latem jak postoi nie uzywana z 1.5 tygodnia to tez bez prostownika nie podchodz.Wydaje mi sie ze bardzo duzo prądu potrzebuje x5 i to jest powód.Aku mam chyba tez 95a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wprawdzie nie w X5, ale kiedyś w X3 E83 , a teraz w X3 F25 LCI dojazd do pracy 4.5 km i od czasu do czasu preferencyjnie podpinam akumulator pod automatyczny prostownik i zawsze też w zimie pokazuje, że trzeba doładować. Tylko, że nigdy nie miałem problemów z odpaleniem, nawet w pięcioletnim aku w poprzednim X3 E83.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma, w moim 4.6IS aku 3 razy zmieniałem. Niestety do 10km szczególnie zimą to nie ma szans zeby było ok tym bardziej ze nie ma opcji wyłączyć oświetlenia i radia jak sie wsiada do auta. A bestia jest taka jak braknie choćby tyciu tyciu to nie przekręci i juz. Taki urok.
Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie raz i nie dwa tak robiłem a i tak sie zapalała kabina po 2 czy 3 razach. Mogła to być wina oczywiście kogoś przede mna co grzebał w wiązkach ale ja opisuje to co miałem. Poza tym jezeli dobrze pamietam to radio sie nie włącza ale monitor zawsze sie włączy, oswietlanie podlogi tez, oswietlenie w drzwiach
Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyłączone oświetlenie nie włącza się już z powrotem, dopóki ponownie nie użyje się przycisku przy lampce, tak samo mam w e46.

Co do monitora - masz rację, odpala się zawsze po otwarciu drzwi.

Generalnie to wszystko nie zmienia faktu, że beemki żrą prąd na postoju jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.