Skocz do zawartości

X3 - F25 - Wymiana żarówek kierunkowskazów oraz STOP na LED


mareckii83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ledy - philips albo osram ze wskazaniem na philips. reszta raczej...

 

Samo 'ledy' to za mało, żarówki musza mieć wbudowany rezystor oraz być wyposażona w CAN BUS, co w przypadku tych dwóch producentów może być nieosiągalne.

Aktualnie jestem w kontakcie z PHILIPS, zobaczymy co mi odpiszą.

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Muszą "gadać" po CAN BUS, bo inaczej "komputer" w F25 stwierdzi, że żarówka jest przepalona i będzie Cię informował o tym fakcie uparcie...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


dostałem odpowiedź od Philips. Konsultant powiedział, że powinny mieć wszystkie niezbędne cechy do prawidłowego działania owej żarówki.

Problem w tym, że nigdzie w Polsce jej... nie mogę znaleźć. Poza granicami nie chcę ryzykować, bo jak okaże się, że nie działa prawidłowo, to mogę mieć problem z oddaniem.

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem ze się poddaję ale...

Szukalem philipsa na ebay.uk, gdzie zazwyczaj jest wszystko czego tylko czlowiekowi moze sie zachciec i philipsa nie ma, znalazlem osrama ale nie jestem pewien czy to can bus bez wyskakujacych bledow, jako ze nie ma tej informacji w opisie.

Pozostaja wiec jeze, niektore wlasciwie nie wygladaja tak zle, pytanie tylko na jak dlugo wystarczą


https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F152741317490

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tylko czemu sie upierasz przy canbus? przeciez wystarczy wykodowac sprawdzanie zarowek. jak jest w oryginale jak sa lampy LED...

zarowki led swieca duzo slabiej niz zwykla zarowka py21w. philips i osram daja rade. reszta... w sloneczny dzien wolalbym miec widoczny kierunkowskaz niz sie martwic o canbus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czemu sie upierasz przy canbus? przeciez wystarczy wykodowac sprawdzanie zarowek. jak jest w oryginale jak sa lampy LED...

zarowki led swieca duzo slabiej niz zwykla zarowka py21w. philips i osram daja rade. reszta... w sloneczny dzien wolalbym miec widoczny kierunkowskaz niz sie martwic o canbus.

 

Ogólnie jest słaby dostęp do tych żarówek (philips) py21w led.

A wiesz może jakim programem zmienić tę opcję w komputerze, żeby nie zwracał błędu ?

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem ze się poddaję ale...

Szukalem philipsa na ebay.uk, gdzie zazwyczaj jest wszystko czego tylko czlowiekowi moze sie zachciec i philipsa nie ma, znalazlem osrama ale nie jestem pewien czy to can bus bez wyskakujacych bledow, jako ze nie ma tej informacji w opisie.

Pozostaja wiec jeze, niektore wlasciwie nie wygladaja tak zle, pytanie tylko na jak dlugo wystarczą


https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F152741317490

 

No właśnie już sam nabieram wątpliwości..

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tylko czemu sie upierasz przy canbus? przeciez wystarczy wykodowac sprawdzanie zarowek. jak jest w oryginale jak sa lampy LED...

zarowki led swieca duzo slabiej niz zwykla zarowka py21w. philips i osram daja rade. reszta... w sloneczny dzien wolalbym miec widoczny kierunkowskaz niz sie martwic o canbus.

 

Ogólnie jest słaby dostęp do tych żarówek (philips) py21w led.

A wiesz może jakim programem zmienić tę opcję w komputerze, żeby nie zwracał błędu ?

 

Jakie auto? E seria ncs expert. F seria esys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mareckii wkrecilem sie w temat i chyba znalazlem to czego szukasz, poczytaj przy okazji opinie, moze pomoze Ci to w nurtujacym nas zagadnieniu.

https://www.powerbulbs.com/product/xtreme-vision-py21

Dziwi mnie ze tak ciezko dostac takie ledy renomowanych firm, moze cos jest na rzeczy ...

Przychylam sie do opini kolegi scaramanga(czyzby fan Jamesa Bonda?) :cool2: moze te ledy to gra niewarta swieczki


scaramanga przy okazji czy moglbys prosze w paru slowach opowiedziec o E-SYS zanim na pare godzin znikne w czelusciach netu probujac dowiedziec sie co to jest i z czym sie to je a zona znowu mnie zruga ze czytam o Beci :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jest caly duzy watek o esys. ja za cienki jestem zebym podjal sie tlumaczenia jak on dziala. tam jest naprawde duzo. tutoriali dotyczacych tego softu tez jest bardzo duzo. wykodowanie sprawdzania zarowek nie powinno byc problemem. dla serii E i ncsexpert to pare klikniec, wiec pewnie w esys jest podobnie. nie mialem okazji tego kodowac.


zarowek ledowych renomowanych firm nie ma u nas bo nie maja homologacji. jest na all oficjalny dystrybutor philips i osram (firma z wawy) i maja dobre zarowki. tak jak pisalem wczesniej. osram jest ok, ale philips chyba troche jasniejszy. moze sie wydawac ze swieca bardzo jasno, ale w sloneczny dzien to jest spore wyzwanie dla zarowek led. to samo w markerach z przodu.


p.s. tak - duzy fan jamesa bonda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mareckii wkrecilem sie w temat i chyba znalazlem to czego szukasz, poczytaj przy okazji opinie, moze pomoze Ci to w nurtujacym nas zagadnieniu.

https://www.powerbulbs.com/product/xtreme-vision-py21

Dziwi mnie ze tak ciezko dostac takie ledy renomowanych firm, moze cos jest na rzeczy ...

Przychylam sie do opini kolegi scaramanga(czyzby fan Jamesa Bonda?) :cool2: moze te ledy to gra niewarta swieczki

 

Hmm opinie są pozytywne - faktycznie nie zwraca błędu ale nie świeci najjaśniej.. W zasadzie to chciałbym zobaczyć jak świecą, a w zasadzie jak mocno migają w dzień.

Edytowane przez mareckii83

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarowek ledowych renomowanych firm nie ma u nas bo nie maja homologacji. jest na all oficjalny dystrybutor philips i osram (firma z wawy) i maja dobre zarowki. tak jak pisalem wczesniej. osram jest ok, ale philips chyba troche jasniejszy. moze sie wydawac ze swieca bardzo jasno, ale w sloneczny dzien to jest spore wyzwanie dla zarowek led. to samo w markerach z przodu.


p.s. tak - duzy fan jamesa bonda :)

 

Osram co prawda jest dostępny w Polsce z tego co widzę, ale nie dopatrzylem się przy niej canbus. I jeszcze jedna rzecz, apropo homologacji. Przy specyfikacji Philipsa na stronie jest napisane, że jako, że żarówka nie ma homologacji, to przy kolizji może to być podstawą do niewyplacenia odszkodowania.

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.