Skocz do zawartości

Gdzie znajdę plus po zapłonie.


EUROGRAD

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przekopałem wszystkie kable w podsufitce w okolicy lusterka i panoramy i nigdzie nie było +12V który po stacyjce zanikał. Z silnika panoramy jest napięcie ale stałe. Jest w prawdzie też zasilanie z lusterka, ale po włączeniu R napięcie zanika, i niewiedziec czemu żarówki wstecznego pulsowały. Dałem sobie spokój i pociągnął kable słupkiem i podsufitką ze skrzynki bezpiecznikow w schowku. Rozpiskę zjadziwsz w sieci najlepiej z radia chyba 7 numer. Kabelek śmiało upchasz bez rozkrecania czegokolwiek, masę możesz wziąść z góry z panoramy.
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem rozdzielacz USB do lampki w podsufitowce od strony pasażera,a do USB podłączona kamerka.Wssystko ukryte w podsufitowce.

 

No ale to nie + po zapłonie, zasilanie na oświetlenie wnętrza jest cały czas. Z tyłu możesz spróbować z siedzenie, mata grzewcza ma zasilanie po zapłonie bliżej chyba nigdzie nie znajdziesz by zanikało po stacyjce

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie + po zapłonie, zasilanie na oświetlenie wnętrza jest cały czas.

 

Nie chodzi o oświetlenie wnętrza, tylko o lampkę zapalaną poprzez otwarcie lusterka w osłonie przeciwsłonecznej - tam plus jest po stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Koledzy podpowedzcie mi jak mam zrobić żeby był PLUS,albo co robię nie tak.


Dzisiaj podłączyłem pod światłko w osołnie pzreciwsłonecznej kierowcy ,tam podpiąlem sie od razu do lampki gdyż wlutowałem śię w blaszki żeby nie ciąć kabli. plus do plusa i masa do masy ale kamerka dzialala ale tylko jak odslunołem rolete przeciwsłoneczną a jak ją zamykałem to gasła i kamerka.


Więc wpiąłem się w w brązowy kabel (plus po załonie mi pokazało )z wiązki co idzie za lampką wnetrzna w posufitce tam jest wiążka co rozdziela osśwetlenie podsufitki i osłon przeciw słonecznych , i kabel masowy dalej został w żarowce osłony kierowcy .(stwierdzilem ze nie będę go ruszał masa to masa )

No i co się stało ....kamerka nie działała ale lampka rolety swieciła cały czas pomimio nie odsunięcia zasłonki.... i zgłupiałem gdzie się wpiąć.Bo widocznie podipięcie asy też ma tu znaczenie ....


W zapalniczce cały czas mam 12V , inne kable też pokazują cały czas 12v.....


i pytanie jak to jest podłączone ?gdzie mam się wpiąć ?zmienić maskę z żarówki na inny kabel ?jak tak to który ?


Jestem skłonny wpiąć się nawet do bezpieczników ale tylko jak ktoś mi powie pod który i gdzie wtedy podpiąć masę żeby śmigało po przekreceniiu kluczyka....


narazie zostawiłem to w podsufitce jak będę miał cały dzień to zajmę się tym bo nie mam pomysłu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wolałbym się pod komputer czyli bezpiecznik nr 9 nie wpinać?


Może ktosś się wpinał w tą roletę?


Bo mi pokazało plus po stacyjce ale jak podłączyłem z masą od lampki to świeciła lampka w podsufitce a kamerka nie .Jak się podepnę pod oświetlenie w głownym panelu tam jest cały czas 12V to też bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.