Skocz do zawartości

Fiksuje elektronika na mrozie w F10


unky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W ciągu ostatnich 2 tygodni miałem dziwne zdarzenie z moim F10 odpalając go po kilkugodzinnym postoju na mrozie.

Otóż działo się tak że po odpaleniu ruszam, jadę kilkaset metrów, nagle szarpie autem (w sumie mogę stwierdzić że po prostu zgasło i natychmiast odpaliło ponownie w trakcie jazdy - powolna jazda na parkingu ) i na desce pozapalały mi się takie komunikaty jak poniżej. Auto wyłączyłem, postało chwilę odpaliłem i już się nie pojawiły. W kolejnych dniach jak stało na dworze na mrozie było podobnie.

Jak parkowałem w garażu gdzie mam 7-8 stopni na plusie nie miałem takiej sytuacji. Bardzo niepokojąca sprawa dla mnie bo nie chciałbym żeby mi gdzieś nagle zgasł na trasie przy wyprzedzaniu - aczkolwiek wtedy będzie rozgrzany i nie powinno coś takiego się wydarzyć. Jadę do serwisu bo fura na gwarancji ale dobrze by było zasięgnąć tutaj języka czy ktoś już spotkał się z takim czymś żeby być przygotowanym na ewentualną spychologię serwisu bo ciężko mi będzie to zademonstrować jak podjadę rozgrzanym autem. No chyba że te błędy są gdzieś zapisane w kompie i serwis spokojnie je sobie odczyta.

 

Jak mi się załączyła ta stabilizacja toru jazdy (jako wyłączona) to chciałem sprawdzić czy ręcznie mogę zmienić tryb jazdy z comfort na sport i sport+ ale przyciski kompletnie nie reagowały i nie mogłem zmienić trybu jazdy - auto pozostawało w trybie comfort ale oczywiście na desce sygnalizacja że systemy bezpieczeństwa wyłączone.

 

img_20180222_195807.905.jpg

 

img_20180222_195812.293.jpg

 

img_20180222_195826.570.jpg

 

img_20180222_195852.497.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnego zuzycia aku nie obejmuje. Ponizej cytat z zakresu:

 

PAKIET NAPRAWCZY BMW (BMW Repair Inclusive, BRI)

Przy zakupie pakietu naprawczego BMW Repair Inclusive Klient nabywa prawo do napraw usterek po po zakończeniu ustawowego okresu gwarancyjnego. Jeżeli w ramach okresu obowiązywania umowy lub określonego w umowie przebiegu konieczna będzie naprawa, to jej koszty zostaną pokryte.

Dowiedz się więcej >>

Zakres usług:

 

Prawo do usuwania usterek, które wystepują w samochodzie po dacie zakończenia standardowej gwarancji.

 

Pakiet Naprawczy BMW nie obejmuje normalnego zużycia podzespołów pojazdu związanych ze starzeniem się pojazdu oraz jego przebiegiem, takich jak:

 

Uszkodzeń lakieru, osłon, paneli, elementów szklanych oraz korozji powierzchniowej takich elementów jak układ wydechowy, elementy zawieszenia, układu hamulcowego itp.

Wytarcia, odkształcenia, naturalnego odbarwienia, zmiany faktury tapicerki i elementów wewnętrznego wyposażenia samochodu itp.,

Normalnego zużycia akumulatorów rozruchowych,

Głośności (np. zmniejszenie komfortu poprzez wiatr, piski i grzechotanie), która nie jest spowodowana bezpośrednio uszkodzoną częścią,

Opon oraz wyważania i uszkodzeń kół,

Występowania nieprzyjemnych zapachów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Usterka usunięta - bynajmniej od tygodnia nie pojawiła się.

W serwisie po podłączeniu do kompa wyszły błędy które w konsekwencji wskazywały na wymianę:

- sterownik silnika

- sonda lambda

- czujnik ciśnienia powietrza w prawym tylnym kole.

Myślę że z tym czujnikiem powietrza to zbieg okoliczności bo nie bardzo widzę związek jak mógł się popsuć równocześnie z pozostałymi elementami.


Po wymianie wszystkiego w ramach rozszerzonej gwarancji błędy do tej pory nie pojawiły się. Mam również wrażenie że silnik pracuje dużo równiej aczkolwiek nie zgłaszałem problemów tego typu bo nie wydawało mi się że może być coś nie tak ale teraz jakby płynniej pracuje- to pewnie zasługa nowej sondy lamba.

Sterownik silnika to pewnie była ta główna przyczyna błędów o których pisałem.


Ciekaw jestem ile bym musiał wysupłać dutków jakbym nie miał rozszerzonej gwarancji. Ma ktoś jakąś orientację ile te części mogłyby kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Ciekaw jestem ile bym musiał wysupłać dutków jakbym nie miał rozszerzonej gwarancji. Ma ktoś jakąś orientację ile te części mogłyby kosztować?

 

Sterownik silnika - 5850 zł

Sonda lambda - 900 zł

Czujnik ciśnienia pow. - 305 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik silnika - 5850 zł

:cool2: jest to informacja , która wali z nog :mrgreen:

5850 - to jest nowy sterownik + licz programowanie w ASO 800zl

na rynku magikow w 3-3.5 kola mozna zmieścić razem z uzywanym ecu

 

3,5 używany powiadasz...to uważam że mega drogo - raptem 50% ceny oryginału a nie wiadomego pochodzenia. Może i nawet kradziony. Za 25-30% takie coś powinno chodzić w używce która defacto nie daje żadnej gwarancji że taki sterownik popracuje dłuższy.


ASO drogie jak diabeł to prawda, ale używki niewiadomego pochodzenia to już w ogóle wg. mnie kosmiczna cena 3.500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze przeczytac jeszcze raz uważnie co napisałem co do 3-3.5 - ecu + przypisanie

Jaka jest różnica kradziony czy nie w nim mozna zmienic wszystkie dane.

Myślę że nie ma co z Tobą kontynuować rozmowy skoro akceptujesz kradzione używki i cieszysz się że można je kupić taniej. Brak słów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja bym bardziej chciałem usłyszeć Twoja opinię, gdyby nie było gwarancji )))

Nigdy nie wiesz co kupujesz na allegro - więc twój komentarz nie ma sensu. Tak mozna mowic o kazdym ecu ze on kradziony. Gdzie logika? Gdyby nie bylo tej gwarancii - inaczej bym tu z nami rozmawiał - taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.