Skocz do zawartości

[525i] węże miedzy termostatem a chłodnica wyciek


bocian21a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zlokalizowalem wyciek płynu na szybkozlaczkach miedzy wężem który przychodzi z chłodnicy i który wychodzi do chlodnicy od termostatu i mam pytanie czy tam jest jakiś oring? Ogólnie termostat bede wymieniał w piatek albo w sobote bo mam blad grzałki na komputerze do tego jeszcze ten wyciek tylko właśnie nie wiem jak to jest uszczelnione bo jesli sa tam jakieś uszczelniacze to od razu bym sobie kupil żeby dwa razy nie rozbierać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Są o-ringi, ale nie występują jako część zamienna, więc trzeba dopasować wg wzoru, zmierz miejsca, które uszczelnia, ponieważ może być zdeformowany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tego w ASO się nie kupi, całe węże tylko mają numer, mechanior musi Ci dobrać coś, Daniel pisałeś kiedyś, że w sklepach z maszynami rolniczymi można takie oringi kupić co trzymają ciśnienie i temperaturę w odpowiednim wymiarze. Hydrauliczne się nie nadają nawet do uszczelnienia DISY (sprawdzałem na własnym silniku :D )

 

W allegro coś takiego znalazłem, ale stara aukcja, bez wymiarów i z innego silnika. Ciężko cokolwiek znaleźć, chyba najlepiej rozebrać, wyjąc i dopiero kupić pod wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałem, kupowałem do korka takie oringi które mają się dobrze i do czegoś jeszcze. Oringi z typowych zestawów nie sprawdzają się za bardzo bo albo robią się szybko twarde i cienką albo nie wytrzymują chemi płynu i je dosłownie rozpuszcza.

 

W sklepach rolniczych można znaleźć oringi które idą do węży hydraulicznych, pod uszczelnienia pomp, i jeśli ma się szczęście to się trafi na odpowiedni rozmiar.

 

Skąd mogłem wiedzieć że sprawdzales na realoem? Rozbierz jedz do sklepu i kup oring albo cały wąż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.