Skocz do zawartości

Własny nadajnik GPS w aucie na gwarancji - ASO nie podłączy


unky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem w serwisie założyć własny nadajnik GPS który podpięty jest do mojego firmowego serwera na którym mam flotę firmowych pojazdów.

Niestety w serwisie jest to awykonalne. Montują tylko GPS'y Gannet Guard - niestety ten dziwaczny system nie umożliwia monitoringu pojazdu tylko działa na wypadek kradzieży. Innych nie montują.

 

Mi zależy na bieżącym monitoringu pojazdu, tym bardziej że mam własny serwer który obsługuje moją flotę - F10 jest na gwarancji i dlatego zwróciłem się do ASO. Ma ktoś jakiś pomysł jak nie stracić gwarancji i zamontować własny nadajnik GPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to po części rozumiem ale z drugiej strony ograniczenie możliwości do gannet'u jest słabe.

Mogliby jeszcze dodatkowo montować jakiś inny sprzęt - dowolny wg. ich uznania - ale taki który nie będzie zależny od konkretnego serwera i da się go podłączyć do różnych serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 400 zł trackimo i w ramach tej ceny rok abonamentu mam gratis. Po roku kolejne 200 zł za następny rok.

https://trackimo.eu/pl/

Dostęp do serwera darmowy i fajna aplikacja na telefon :D

Najważniejsze jest to, że działa na całym świecie bez dodatkowych kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gannet nie jest wpięty w instalację samochodu. Ma własne zasilanie. Więc nie ma żadnej ingerencji w elektrykę.

 

Pzdr

misiuto

Czyli jaka tu robota ASO? Ukryć to gdzieś pod dywanikiem, czy zaspawać w podwoziu? Nie rozumiem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 400 zł trackimo i w ramach tej ceny rok abonamentu mam gratis. Po roku kolejne 200 zł za następny rok.

https://trackimo.eu/pl/

Dostęp do serwera darmowy i fajna aplikacja na telefon :D

Najważniejsze jest to, że działa na całym świecie bez dodatkowych kosztów

Jak dostęp darmowy? Przecież płacisz 200 zł za następny rok a wcześniej zapłaciłeś 400 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam. Podpiąłem się pod gniazdo zapalniczki w osłonie pod schowkiem. Kilka min roboty i wszystko działa.

Podaje Wam jako przykład taniego i w miarę fajnego urządzenia. Wiem, że jest wiele lepszych i bardziej profesjonalnych GPS ale to jest najprostsze i najtańsze w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam. Podpiąłem się pod gniazdo zapalniczki w osłonie pod schowkiem. Kilka min roboty i wszystko działa.

Podaje Wam jako przykład taniego i w miarę fajnego urządzenia. Wiem, że jest wiele lepszych i bardziej profesjonalnych GPS ale to jest najprostsze i najtańsze w użytkowaniu.

Rozumiem że urządzenia nie widać z zewnątrz i jest schowane pod plastikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Pana,

 

obok naszego sztandarowego produktu - systemu radiowego GanTrack posiadamy w ofercie również systemy do bieżącego monitoringu pojazdu przez Klienta w oparciu o aplikację - w wersji klasycznej GanFleet, podłączane do elektryki pojazdu oraz GanProtector - w wersji mobilnej z własnym zasilaniem. Oferujemy również połączenie systemów radiowego oraz systemu GPS - GanTotal.

 

W przypadku zainteresowania proszę o podanie zakresu potrzeb oraz adresu mailowego, na który prześlemy ofertę.

 

 

Pozdrawiamy,

Zespół

Gannet Guard Systems S.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie sam nadajnik GPS który sobie podepnę do mojego własnego systemu monitorującego. Macie taką ofertę na sam nadajnik? Nie interesuje mnie żaden abonament itp. Kupuję sprzęt, BMW montuje i zapominamy o temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie sam nadajnik GPS który sobie podepnę do mojego własnego systemu monitorującego. Macie taką ofertę na sam nadajnik? Nie interesuje mnie żaden abonament itp. Kupuję sprzęt, BMW montuje i zapominamy o temacie.

 

Witamy,

aby sczytać dane z nadajnika GPS potrzebny jest moduł komunikacji z odpowiednim, kompatybilnym oprogramowaniem, także niezbędne jest zakupienie całej usługi. W tym przypadku sam nadajnik niestety nie zda egzaminu.

 

Pozdrawiamy,

 

Zespół

Gannet Guard Systems

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A nie prościej opublikować protokół komunikacji? Przecież to nic nie kosztuje. Wiele profesjonalnych firm, nie tylko z branży zabezpieczeń, udostępnia protokoły za free.

 

Send with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie sam nadajnik GPS który sobie podepnę do mojego własnego systemu monitorującego...

 

tak jak napisalem ci na poprzedniej stronie jestem podpiety do systemu w firmie i za to place abonament

tez kombinowalem jak samemu obslugowac modul ale nie dalo sie, tak jak pisze producent

problemem jest to, ze jak sprzedam auto to nastepny wlasciciel nie bedzie mogl kontynuawac abonamentu

chyba ze to bedzie ktos z firmy :8)

 

A nie prościej opublikować protokół komunikacji? Przecież to nic nie kosztuje...

 

to nie sa samobojcy

raz ze zarabiaja na tym, dwa natychmiast zaczelyby sie proby zhakowania systemu

czy producent mechanicznych blokad udostepnia algorytm nawiercania kluczy odblokowujacych?

 

tapatalked

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie sam nadajnik GPS który sobie podepnę do mojego własnego systemu monitorującego...

 

tak jak napisalem ci na poprzedniej stronie jestem podpiety do systemu w firmie i za to place abonament

tez kombinowalem jak samemu obslugowac modul ale nie dalo sie, tak jak pisze producent

problemem jest to, ze jak sprzedam auto to nastepny wlasciciel nie bedzie mogl kontynuawac abonamentu

chyba ze to bedzie ktos z firmy :8)

 

A nie prościej opublikować protokół komunikacji? Przecież to nic nie kosztuje...

 

to nie sa samobojcy

raz ze zarabiaja na tym, dwa natychmiast zaczelyby sie proby zhakowania systemu

czy producent mechanicznych blokad udostepnia algorytm nawiercania kluczy odblokowujacych?

 

tapatalked

Akurat tutaj nie zgodzę się z Tobą. 99% urządzeń GPS pracuje wg. jakichś standardów. Kupujesz urządzenie, wiesz jaki protokół obsługuje, podłączasz do obojętnie jakiego serwera który wspiera ten protokół i wszystko działa.

Rozumiem że Gannet chce zarabiać nie na sprzęcie ale na abo - szanuję to - ich wola i taki mają model biznesowy.

Nie rozumiem jednak dlaczego BMW ogranicza się tylko do jednego dostawcy który nie daje tylko urządzenia ale każe sobie również płacić za korzystanie.

Chciałbym mieć wybór - chcę gannet z ich abo - biorę, chcę tylko nadajnik GPS do monitoringu pojazdu - spoko nie ma problemu - zainstalujemy panu a o serwer martw się Pan sam.

 

Tutaj na pewno musi być jakiś wspólny biznes i obopólna korzyść -BMW-Gannet - inaczej nie rozumiem dlaczego BMW oficjalnie montuje wyłącznie sprzęt Gannet?

 

Poza tym, jakie to ma znaczenie że protokół jest znany? Miliony różnych protokołów elektronicznych są upublicznione, nawet najbardziej wrażliwe protokoły krytpograficzne typu podpis elektroniczny jest upubliczniony.

Zawsze mnie uczono że SIŁA ZABEZPIECZEŃ nie może bazować na nieznajomości protokołu. Jeżeli ktoś opiera zabezpieczenia o to że tylko on zna protokół zabezpieczeń to jest to BARDZO KIEPSKIE ZABEZPIECZENIE a nawet bym powiedział że to ŻADNE ZABEZPIECZENIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

IMHO to tak samo jak opony z gwiazdką... tylko wybrane mają gwiazdkę i tylko te poleca serwis oficjalnie.

A na rynku sporo lepszych produktów, no ale bez gwiazdki, bez błogosławieństwa BMW.

Biznes is biznes, szanuje to gdy się szanuje klienta...

 

Send with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.