Skocz do zawartości

E60 523i N52 Falujace obroty


Quzo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam pewien problem z moja BMW być może to nie jest nic poważnego co uniemożliwia korzystanie z samochódu, jednakże jestem pedantyczny i w końcu muszę rozwiązać ten problem i liczę na jakieś podpowiedzi.

Problem polega na falujacych obrotach na ciepłym silniku ( na zimnym wszystko super) , nie sa to może duże wahania bo +/- 20 obrotów. Występują one na biegu jalowym jak i podczas jazdy ( do 3 tys obrotów , powyżej ok ) . Samochód posiada instalacje gazowa, na gazie to samo. Samochód odwiedził serwis autoryzowany jak i nie autoryzowany, czyszczony cały dolot, brak nieszczelnosci , odma ok jak i wszelkie wezyki od niej.

Miał ktoś może podobny problem?

Bądź może jakieś sugestie? Może sonda ?

 

Edit: Świece nowe , nowe filtry , brak błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pokaż korekty i jak pracują sondy, ale to powinien sprawdzić serwis nieautoryzowany i autoryzowany też :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie pamiętam czy ASO czy nie ASO ale w każdym bądź razie jeden z dwóch powiedział mi że z strony elektronicznej wszystko to co tylko można sprawdzić, zmierzyć ( testować ?) jest wszystko w normie, podjadę może nawet i dziś na kompa. Wartości sprawdzać na biegu jalowym ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, po rozgrzaniu, dodatkowo można podejrzeć sondy pod obciążeniem jak pracują.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu aby podjechać gdzieś i sprawdzić sondy lecz dzisiejsza sytuacja dała mi dużo do myślenia, a dokładniej stojąc pod sklepem z wyłączonym wszystkimi odbiornikami prądu powiedzmy że samochód równo pracował po włączeniu wszystkiego co jest tylko możliwe wtedy dopiero zaczęły mi falowac obroty. Wróciłem do domu i mierzylem ladowanie , miernik wyświetla następujące wartości:

Bieg jalowy wyłączone odbiorniki ladowanie od 14.20 do 15.30 :shock:

Po włączeniu wszystkich odbiorników ladowanie spadalo aż do 12.90 i dobijalo do 15.30

Przy wylaczonych odbiirnikach i obrotach silnika ok 2 tys ladowanie stałe 14.80

Znalazłem przyczynę? Alternator walniety ( regulator ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardziej obstawiam alternator, przy regulatorze z reguły są większe wahania.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na biegu jalowym przy wylaczonych odbiornikach na obrotomierzu jest to praktycznie nie zauważalne ( jedynie delikatnie na karoserii to czuć bądź jak się dobrze wsluchasz) , przy max obciążeniu mam nawet i gorzej. Sprawdź ladowanie , mi mechanicy sprawdzali cały dolot na szczelnosc, czyscili przepustnice i krokowy i nic . Jutro biorę się za alternator ( regulator ) ,powiem czy coś się zmieniło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tak, ze obroty mi sie wahaly okolo +/- 60rpm co powodowalo rozne dziwne rzeczy.

Wymienilem lambdy i pomoglo. Wczesniej oczywiscie sprawdzilem wszystko co sie dalo!

Pozniej walnela sprezarka klimy i byla lipa. Zalozyli nowa i byla walnieta ale problem zniknal. Teraz mam nastepna i chyba znow walnieta bo czasem obroty mi spadaja za nisko...

Niessens to chyba wielki blad byl :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwersze 3-5 sekund to nie. MOj pracuje na okolo 900 obrotow przez jakas minute pozniej spada do 800 na troche a po okolo 2-3 minutach na 650-675 czyli w miare sdrowo oscyluje okolo 660 bo tak jest ustawione. W sumie nawet z klima mam ustawione takie same obroty co jest troche dziwne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie ladowanie okolo 15.2... czy wlacze odbiorniki czy nie to raczej stale. chwilami spada do 13.

Alternator lub regulator. Alternator moge kuic kompletny. Samego regulatora jeszcze nie znalazlem w normalnej cenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.