Skocz do zawartości

tds - czy to pompa???


jafa

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystki ( jestem swiezy) :oops: przejde do problemu bo co tyyyyle glow to nie jedna..:)

mam 2.5 tds-a i przerabiane to bylo na forum setki razy ale...

faluja obroty, czoc jak prytrzymam pedalem i puszcze to stoja( nie zawsze faluja).....wiadomo pompa

problem z uruchomieniem cieplego ( na zimno pali ale 2 razy grzeje swiece zapala nie rowno..ale szybko).....wiadomo pompa

i teraz cos specjalnego- jade120 gaz w podlodze i przy 140 jak by ktos paliwo przykrecil albo ogranicznik zalozyl nic wiecej, jest na to sposob ...puszczam gaz ..predkosc spadnie gdzies do 130 wcisne raZ jescze i..przejdze te 140 ale stanie na 180 lub na innej V.czy to pompa .. :?: moze dodam ze kody bledow to 19, 24, 29 z gory dziekuje za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ja to rozumuje w ten sposob:

29 - nie wazne

24 - ten problem powinien rozwiazac uklad dostepny na allegro, ktory jakos tak dziala ze swiece grzeja sie przy kazdym rozruchu (aczkolwiek blad moze sie nadal pokazywac)

19 - nastawnik pompy wtryskowej. Niestety ale spory wydatek i chyba nie do unikniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oswiec mnie kolego co to oznacza ..jaki wydatek a moze cala pompa...? i tak zaplace bo u mnie wozek ma dzialac ja przy 100000km ale opisz cos wiecej ( jaki czas naprawy czy nie ma problemu z czesciami itp.) z gory dzieki.. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 - Przestawiacz wtrysku.

 

To jest lub może być jeden z problemów niewydolności pompy dla prawidłowej pracy silnika. Przyśpieszacz kąta wtrysku nie pracuje iteraz powstaje pytanie, czy w wyniku zatartego tłoczka w pompie, czy też może nie funkcjonującego elektrozaworka na samym spodzie pompy uruchamiającym tę istotną funkcję.

Drugi temat to dolot powietrza a dokładniej jego szczelność i stan turbiny.

 

Napisałeś że przebieg auta to 255 tyś. W jakim stanie są łańcuchy rozrządu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzzieki kolego za odpis... no wlasnie nie mam pojecia w jakim stanie sa lancuchy ale ich nie slysze...wiesz...turbina??? nie sadze za mocno idzie, za zdrowo,szczelny jest raczej na pewno a wogolle to nie widzialem w zyciu tak suchego i szczelnego (bez kropli wycieku) silnika,nie myty! a wogole to silnik fajnie chodzi( dzwiecznie) jak benzynka R6....czyli jednak pompa...oby wytrzymala 3 tygodnie ..jade do kraju...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

żeby tds lepiej palił na ciepło nie trzeba grzać świeć, wystarczy zmienić przedni uszczelniacz pompy wryskowej, wydatek rzędu 400 - 600 złotych

jak sprawdzić czy to ta przyczyna?

wystarczy odkręcić na pompie przewód paliwa powrotny i włożyć tam palec, jeżeli jest olej silnikowy, oznacza to, że pompa straciła szczelność i stąd nie pali dobrze na ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.