Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem Bmw e39 540i sedan


Kamil Jasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pare dni temu rozladowal mi sie akumulator mial 11,8v,akumulator ma 1,5 roku a wiec wziolem sie za pomiary i na zimnym silniku pod obciazeniem wyszlo ladowanie 14,1v po przejechaniu 5km i rozgrzaniu bez obciazenia wyszlo 12,9v.Zmierzylem akumulator zaraz przed odpalaniem silnika mial 12,8.Sprawdzalem czy cos kradnie prad,wpiolem sie miernikiem szeregowo i wyszlo 0,01-0,03A.Zastanawia mnie jedna rzecz czy jak akumulator w miare sie naladuje to alternator daje mniejsze ladowanie?Generalnie robie krotkie odcinki od 5km do 10km 2-3 w tyg.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator do regeneracji ewentualnie regulator napięcia robi psikusy, kiedyś miałem to u Siebie
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil a czy to nie Ty pytałeś jakiś czas temu na grupie FB jak zmierzyć pobór prądu :?: :norty:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zmierzyłeś jak Ci pisałem :?: :?: :wink: Świat jest mały :mrgreen:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

altek zregenerowany do wymiany poszedl regulator napiecia szczotki lozyska i podkladka.Po wymianie ewidetnie podnioslo sie ladowanie :D na postoju mam 13,5 13,8 a bylo 12,8.Podczas jazdy zeby bylo 14,3 musialem wysoko krecic teraz od niskich obrotow widze 14,3-14,5.Mysle ze problem rozwiazany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

ponownie mija miesiac i dzis znowu akumulator rozladowany na 11,8 juz nie wiem co jest czy te krotkie odcinki go wykanczaja.Alternator mial pelna regeneracje i akumulator ma nie cale 2 lata gdzie szukac problemu?Chyba za duze mrozy:).W piatek jeszcze odpalił przejechalem sie do wulkanizatora ze 3km i z powrotem 3km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem wam ze nie uzywam podgrzewania szyby i foteli.Ciezka sprawa sprawdzalem nic nie kradnie.Miesiac temu doladowalem go i teraz kaplica znowu.Z drugiej strony jak by cos kradlo to mysle ze max tydzien i po akumulatorze.A dzis w pracy kumpel ma e46 2,2 benzyne tyle samo jezdzi co i ja i to samo padl akumulator:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szybę i fotel 1 szt często używam w ciągu ost 2 tyg codziennie, robię po 12km do pracy w 1 str plus codziennie jakieś kręcenie się po mieście i daje rade aku.

 

Sprawdź teraz pod pełnym obciążeniem jakie masz napięcie na aku a jakie masz napięcie pod maską gdzie masz + na kolektorze (pewnie w v8 jest w innym miejscu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak ten 1,5 roczny aku już nie trzyma prądu jak należy i siada po dłuższym katowaniu go jazdą na krótkich odcinkach. Podjedź na sklep lub serwis niech zmierzą "sprawność" czy jak to się tam nazywa baterii
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No i wracam po moich obserwacjach mierzeniach wyszlo tak ze 2-3 tyg auto odpala normalnie aku ma 12,5 caly czas stale napiecie ale przychodzi dzien po 2 tyg i aku ma 10,8 wiec mam winowajce,podjechalem do elektryka zeby sprawdzil aku i co sie okazalo ze 2 celki maja zwarcie:) dzis wymienilem na nowy zobaczymy jak bedzie. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
I sie nacieszyłem 4 miesiace i dzis chce odpalic aut i tu lipa nawet centralny nie dziala na zegarach nawet kontrolki sie nie palily,zmierzylem miernikiem akumulator ma 3volt.Akumulator ma 4 miesiace rece mi opadaja:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.