Skocz do zawartości

[E60] 530d dziwne falowania obrotów


Łysy89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Przegrzebałem prawie całe forum i nie znalazłem odpowiedzi na swój problem...

Sprawa wygląda tak, auto 530d 231 km automat. Generalnie nic się nie dzieje ale zdarza się tak że na nie rozgrzanym silniku kiedy auto jest załadowane na full (5 osób plus cały bagażnik) to delikatnie falują obroty między 1200-1600, nie są to jakieś duże wachania ale trochę faluje. Po rozgrzaniu silnika drgania znikają. Kiedy jeżdżę sam to ten problem się nie pojawia, przy jeździe ze stałą prękdością i na tempomacie też się nic nie dzieje.

Po przeczytaniu tematów na forum to zaraz dowiem się że pewnie konwerter ale może ktoś ma jakieś pomysły? Dodam że jedyny błąd jaki jest to sterownik świec żarowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdżę jeszcze trochę i sprawdzę. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce około 5000 km temu i do tej pory nic się nie działo a wczoraj wyjechałem autem z pełnym obciążeniem i przez 5 minut taki falowanie... Czy wymiana oleju w skrzyni może pomoc czy szykować się na konwerter?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdżę jeszcze trochę i sprawdzę. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce około 5000 km temu i do tej pory nic się nie działo a wczoraj wyjechałem autem z pełnym obciążeniem i przez 5 minut taki falowanie... Czy wymiana oleju w skrzyni może pomoc czy szykować się na konwerter?

Sama wymiana oleju nie ma sensu szkoda kasy, przy ewentualnej wymianie konwertera będziesz musiał jeszcze raz zalalć świeży olej i filtr. Możesz z tym jeździć jakiś czas choć nie jest wskazane, szkoda skrzyni. Ja wymieniłem olej i filtr po roku nastąpiło falowanie najpierw minimalne później się nasilało, wymiana konwertera nowy olej, filtr, przez rok w filtrze nazbierało się trochę szlamu, który na pewno źle wpływa na skrzynię.

852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.