Skocz do zawartości

BMW X3 E83. Akumulator rozładowany???


Gensat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Dziś rano normalnie otwierałem samochód z pilotem, włożyłem klucz do stacyjki wszystko się świeciło jak zawsze ale jak kręciłem klucz to cisza .... w ogóle nie rusza rozrusznik.

Moje pytanie: czy to może być rozładowany akumulator? I jeśli tak jak to możliwe że pilot działa (czyli zamyka i otwiera) i się zapala światło w środku bez problemu?

Dodam że sprawdziłem poziom wody w akumulatorze i że musiałem dolać prawie litr.

 

Co poradzić ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dolałeś litr wody destylowanej do akumulatora, to raczej może on Ci służyć nadal, ale jako podnóżek warsztatowy. Brak elektrolitu w tej skali spowodował zapewne bardzo duże zasiarczenie cel i nawet prostownik z funkcją "odsiarczania" tego nie uratuje.

 

Kiedy wcześniej zaglądałeś do akumulatora? Taki ubytek elektrolitu jest dość niespotykany, chyba że nikt od początku tego nie sprawdzał, a auto było narażone na bardzo długie i duże upały, żeby aż tyle go wyparowało.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Obecnie mam akumulator Berga 100 Ah 720A. Pięć lat wytrzymał i nigdy nie zaglądałem do niego ... nawet nie wiedziałem o tym że trzeba wyrównać poziom wody.

Tydzień temu dał znaki zużycia, w sensie że ledwo rozruszał silnik, ale nie myślałem że może przestać działać z dnia na dzień.

 

Czy może ktoś poradzi jaki akumulator najlepiej kupić?

 

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

Najlepiej kup taki jaki zaleca producent auta tzn o parametrach odpowiednich do modelu wyposażenia i silnika auta.

 

Dobry akumulator to akumulator ciężki firmowy i drogi

na pewno wyjdzie 450zł a nawet więcej.

 

Polscy producenci robią świetne akumulatory.

Najlepiej kup bezobsługowy ja polecam Ci Centra Futura

Na stronie producenta jest wyszukiwarka która dobierze akumulator do twojego auta.

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centra futura to dobry wybór...miałem i bylem zadowolony.

Teraz mam boscha s ileś tam 4 lub 6 nie pamiętam. Na stronie producenta dobierzesz. Też jestem zadowolony.

 

Ludzie też zachowalaja akumulatory banner takie z bykiem. Hiszpańskie. Jako jedyne mają możliwość jeszcze otwierania i uzupełniania elektrolitu. Jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak udało mi się go naładować. Dziś samochód startował bez problemu już kilka razy. Zobaczymy jak długo trzyma.

Wszystkich dziękuję za porady.

 

Pozdrawiam

 

Jeśli odpaliłeś, jedź do warsztatu elektrycznego na test akumulatora pod obciążeniem. Inaczej za parę dni możesz być znowu niemile zaskoczony..

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.