Skocz do zawartości

Lusterko kierowcy samo zmienia swoje położenie


Wonski80

Rekomendowane odpowiedzi

Za każdym razem w chwili otwarcia auta z kluczyka, lusterko tzn wkład, szybka, zmienia losowo swoje położenie. Czasem centymetr, czasem maksymalnie w jedną lub drugą stronę. Po zajęciu miejsca, muszę za każdym razem je korygować, sterowanie działa i wszystko wydaje się być ok, lusterko też składa się bez problemu, aż do kolejnego otwarcia auta. Gdzie szukać rozwiązania.
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem w chwili otwarcia auta z kluczyka, lusterko tzn wkład, szybka, zmienia losowo swoje położenie. Czasem centymetr, czasem maksymalnie w jedną lub drugą stronę. Po zajęciu miejsca, muszę za każdym razem je korygować, sterowanie działa i wszystko wydaje się być ok, lusterko też składa się bez problemu, aż do kolejnego otwarcia auta. Gdzie szukać rozwiązania.

 

 

Witaj w klubie !!!

Mam to samo. W lusterku jest moduł silniczków, który prawdopodobnie uległ zawilgoceniu. W module komfortu auta jest zapisana pamięć ustawienia lusterek do której dąży moduł. Jako ze jest zawilgocony to błędnie odczytuje aktualną pozycję lusterka i koryguje pozycję do zapisanej - co odbieramy jako przestawianie.

Usterka występuje przy otwieraniu z pilota, każdorazowo. Spróbuj otwierać pilotem nawet otwarty samochód- każdorazowo będzie korygować.

 

Jak się jeździ zimą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Tak myślałem że to kwestia zwarcia bo w ciepłe dni nic się nie działo... Juz tak miała zimą, kiedy była u Ciebie, czy piszesz z autopsji w swojej SD? Strasznie irytująca pierdoła.

 

Co do jazdy w zimie to trochę się rozczarowałem. Jednak sztywny napęd na zasadzie sprzęgła Haldex którego doświadczyłem w Subaru sprawuje się lepiej w podziale 50x50. Latem czuć podczas toczenie i jazdy że napęd pracuje jest spięty odbiera to trochę komfort, ale za to zimą jeździ się pewniej i stabilniej. W Xdrive latem praktycznie nie czuć napędu ale kiedy jest śnieg, auto ucieka tyłem, przód nie zawsze daje rade wyciągnąć taką masę, jest odczucie że cały system działa na zasadzie przekazywania napędu jak by elektrycznie, różnie na koła w zależności od przyczepności, ale także pewnego opóźnienia w działaniu. Trzeba się przyzwyczaić...

 

Całość jakoś hula, choć jak to zawsze coś wypadnie, mimo że wyminiałeś to w najbliższym dniach czeka mnie termostat i sterownik świec... Temperatury nie trzyma od kilku dni, a kom. zaczął pokazywać błąd wszystkich świec, kompresja jest ok więc przy obecnych temperaturach odpala bez problemu ale kiedy przyjdzie mróz, pojawią się problemy :) życie...

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Tak myślałem że to kwestia zwarcia bo w ciepłe dni nic się nie działo... Juz tak miała zimą, kiedy była u Ciebie, czy piszesz z autopsji w swojej SD? Strasznie irytująca pierdoła.

 

Niestety tak mam w SD od zakupu. W Twojej X3 tego objawu - za moich czasów - nie było.

 

Z termostatem głównym jest trochę zabawy - ja wyjmowałem chłodnicę z wentylatorem.

Uważaj na chłodniczkę EGR - podobno przy odkręcaniu lubią się ukręcać śruby. Zasłania termostat - ale z trudem da się go wymienić bez jej demontażu.

A co lusterek - ciągle nie mogę się zebrać na naprawę. Ale nie ma tego złego - zawsze z minutę samochód pochodzi zanim ruszy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Potwierdzam, nie tylko w X'ksach tak się dzieje. Chyba jakiś wirus panuje, u mnie też od niedawna mam to samo. Chociaż w E83 nie bardzo wiem jak naprawić tą usterkę. Rozebrałem lusterko a tam elektronika od sterowania zalana cała jakimś klejem, co niby ma zabezpieczać przed wodą/wilgocią. Nie sprawdzałem jeszcze kostki podłączeniowej pod tapicerką drzwi kierowcy.

W innych modelach BMW wystarczy rozpiąć kostki i przeczyścić w nich piny...

 

W lecie był spokój, na jesień lusterko zaczęło tańczyć...teraz jak przymroziło znów jest spokój :wink:

 

Parę fotek z demontażu:

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 1.jpg

Darmowe galerie zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj też mam spokój, bo nie pada... Wydaje mi się ze problem jest w lusterku nie w połączeniu w drzwiach. Kiedy lusterko zaczną swoją pracę przy otwarciu centralnego, parę pracy udało mi się je zatrzymać, kiedy trzepnąłem obudowę porządnie. Tak jak by coś tam nie łączyło jak należy.
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie temat można powiedzieć rozwiązał się sam. Lusterko nie przestawia się już samoczynnie. Minus, to to, że nie pamięta ustawień dla konkretnego kierowcy i nie działa podgrzewanie. Chyba elektronika wyzionęła ducha, a koszt nowych "bebechów' nie mały ...ponad 700 złotych. Trzeba szukać używki z auta z pamięcią ustawień, bo zwykłe jedynie z regulacją elektryczną nie podchodzą, albo zostawić jak jest i zapomnieć o temacie.

Chyba, że ktoś zna cudotwórce który to naprawia. Dziwi trochę brak zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.