Skocz do zawartości

zapchany DPF warto probowac włączyc przez OBD wypalanie?


finchi1992

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, mam pytanie odnosnie kontrolki zapchanego dpf, jesli kupie kabel do samochodu i spróbuje włączyc samoczynnne wypalenie czy może to pomóć

przypominam iż świeci mi sie ikona zapchanego dpfu, doradźcie jaki kabel kupic do wersji poliftowej e87 2007/09 i czy nie jest to ryzyko jezdzić na zapchanym dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Panowie nie przesadzajcie, to że zapaliła się ikona nie znaczy zaraz że DPF do wywalenia :nienie:

Autor tematu zamiast podjechac do kogoś kto ma pojęcie woli zrobić coś o czym jak widać nie ma pojęcia, ale jeżeli już mu doradzacie to nie doradzajcie źle

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powinien się sam wypalić, a jeśli tego nie robi to może nie osiągać silnik temperatury roboczej , Wejdź w ukryte menu i sprawdź temperaturę silnika w czasie jazdy u mnie była 48 stopni na autostradzie i okazał się walnięty termostat. Wymieniłem od razu dwa i na autostradę przegonić , oczywiście po odpowietrzeniu układu i zalaniu nowym płynem przy okazji.Silnik złapał temperaturę i zaczęło się wypalanie dpf .Po przejechaniu 30km kontrolka zgasła i spokój do dzisiaj. Stawiał bym na to samo. Dpf nie rozpocznie wypalania jak silnik nie dogrzany!!!!! :D Pozdrawiam. A jeszcze jedno pytanie jak wygląda ta kontrolka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zawsze warto PRÓBOWAC

Po pierwsze spruboj rady Martona4 bo nic nie kosztuje tylko zadbaj o obciążenie silnika czyli obroty a nie o przegonienie auta czyli szybkosc

Jesli chcesz to zrobic kabelkiem to za radą Dziqsek odwiedź warsztat bo taka usługa nie jest droga

Jesli te sposoby Ci nie pomogą to pozostaje jeszcze kąpiel chemiczna a w ostatecznosci rada Stingera123d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja u kolegi musiałem kasować błąd czujnika w trakcie jazdy bo nie chciał załapać wypalania ale jak załapał to już się wypalił :norty:

Winne były termostaty i temperatura dochodząc w porywach do 75°C.

Szybkość jazdy jest mało istotna. Ważne żeby jechać z równa prędkością 20-30 minut i nie za szybko jeśli ma się walnięty termostat.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Wiem że temat był już walkowany ale przebić się przez te wszystkie posty jest ciężko

Chodzi mi o dpf a mianowicie

3lata temu był wypalony komputerem przez serwis

Następnie dwa razy był traktowany chemią bo ponoć komputer nie mógł wypalić nie wiem ile w tym prawdy

Moje pytanie odnośnie jak go spróbować wypalić co jest mi potrzebne ewentualnie czy macie jakieś znane zamienniki ewentualnie czy jakoś można to ustrojstwo zregenerować

Niestety w moim mieście ciężko coś ogarnąć

Z góry dziękuję

Bmw 120d 177

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po pierwsze zamienniki sobie daruj, bo wszyscy co tu piszą to mają problem z nimi. Lepiej próbować swoj odzyskać. Potrzebny ci interfejs do auta i program np ten

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=326379&sid=62b55bb2048ca4b8c7d43c3ae5e71efc

Jest to apka stworzona przez kolege pawla z forum. Aby moc wymuszac wypalanie DPF musisz miec wersje FULL. Ostatnio udostepnial ja jeszcze za darmo, tylko napisz do niego Wiadomośc na skrzynkę przez forum z prosbà o kod do niej.

Aby DPF chciał się wypalić trzeba spełnić sporo warunków, więc może coś masz skopane w aucie? No i na 100 procent jak masz błąd DPF to samo się nie zacznie wypalać. I ta apka w tym pomaga. Wymusza wypalanie i kasuje błędy, które blokują wypalanie. Zresztą przeczytaj cały temat. Tam wszystko jest napisane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warunki spełniam ostatnio przechodził pełna diagnostykę termostatow i czujników

Zawsze po czyszczeniu i skadowaniu błędu mija około 10 miesięcy i wywala błąd dpf

Mam już go dosyć a serwis nieautoryzowany już nie chce się podjąć naprawy tylko wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przez błąd DPF na pewno nie wypali. Ale z jakiego powodu pojawił się błąd DPF? Tu trzeba pomyśleć. Mechanikom to nie wierze za chiny. W swoim miescie mam poobrażanych prawie wszystkich u których byłem. Jak by tu wjechali z programem "Bedzie pan zadowolony" to materiału by mieli na lata puszczania:)

Najczęściej nie wypala przez termostaty, ale kolega niby ma je sprawne. Druga srawa to jak jeździ tylko po mieście i kilkukrotnie przerwał wypalanie to też błąd się pojawi i nie wypali DPF. Kup kabel, sciagnij apke na telefon i diagnozuj co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Misisz go chciaż raz na dwa tygodnie przegonić. Dzięki tej apce będziesz wiedział, kiedy wypalanie jest zaplanowane. Jak tylko tak będziesz jeździł to sam załarwisz ten DPF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiec kilka słów być może komuś się przyda

Zakupiłem apke trochę zachodu ze sparowaniem ale się udało

Podłączyłem urządzenie wykryto od razu zapchany dpf

Przystapilem do jazdy kilka danych

Temperatura silnika max jaka osiągnąłem to 96 min to 91

Temperatura spalin min 240 max 610

popiołu przy uruchomieniu 139g

Zapchanie filtra 46g

Do zeczy pierwsze 30 kilometrów wypalalo bardzo wolne pomyślałem że przy takim tempie to z 500 kilometrów będę musiał zrobić co chwile rozlaczalo

Niska temperatura spalin nie pozwoliła na dobre wypalenie

Rozlaczylem i ponownie sparowalem przez następne 30 kilometrów nic nie rozlaczalo a temperatura spalin nie schodxiloa poniżej 450 stopni

Efektem tego bardzo szybko zaczęły cyferki spadać udało mi się wyczyścić do 1,5g jeśli program dobre wartości odczytuje

Wydaje mi się że spokojnie mogłem jeszcze zejść ale droga się skończyła

Wzrósł popiół z 1,39 na 2,11

Czy to ma jakiś związek?

Bardzo dziękuję za pomoc i nagromadzenie mam nadzieje że coś to pomogło

Szkoda tylko że dawałem frajerom a oni mnie lupali po 500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.