Skocz do zawartości

318i - zbyt uboga mieszanka 29E0


Pysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Po usunieciu noxa jest poprawa! Ustalo drzenie jalowego biegu

I zakaz wjazdu do każdego sąsiada Polski? xD

 

Nie pisz bzdur. NOX to nie DPF.

Wycięcie sondy NOX -> silnik nie pracuje na mieszance wielowarstwowej -> nie wydzielają się tlenki NOX -> nie jest potrzebny katalizator NOX.

Nie ma mowy o pogorszeniu składu spalin po takim zabiegu, bo przy lambda=1 wystarcza katalizator trójdrożny.

Co innego, gdyby ktoś założył emulator sondy NOX i wyciął katalizator NOX - takiego to tylko kija i lać po łbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po usunieciu noxa jest poprawa! Ustalo drzenie jalowego biegu

I zakaz wjazdu do każdego sąsiada Polski? xD

 

Nie pisz bzdur. NOX to nie DPF.

Wycięcie sondy NOX -> silnik nie pracuje na mieszance wielowarstwowej -> nie wydzielają się tlenki NOX -> nie jest potrzebny katalizator NOX.

Nie ma mowy o pogorszeniu składu spalin po takim zabiegu, bo przy lambda=1 wystarcza katalizator trójdrożny.

Co innego, gdyby ktoś założył emulator sondy NOX i wyciął katalizator NOX - takiego to tylko kija i lać po łbie.

 

dałem w pytaniu znak zapytania Panowie? :8)

www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koziolkowanie ustapilo!u mnie tez bralo wysoko! Sprawdz lepiej ilosc oleju w skrzyni moze masz to samo.Teraz sprzeglo dziala jak marzenie :) sprzeglo bylo jeszcze dobre ale jak juz rozkrecilem..koszt robocizna 350zl +75zl litr oleju do skrzni + uszczelnienie+kpl sprzegla razem cos kolo 1100zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jestem już po wymianie rozrządu. Okazało się że rozrząd był w dobrym stanie, prowadnice całe łańcuch nawet nie rozciagniety. Mimo to jak już wszystko rozebralem zdecydowałem, że założę nowy komplet Swag. Roboty było w cholere nie powiem. Oczywiście wszystko ustawione na blokadach. Dodatkowo zarzuciłem 4 nowe cewki Delphi oraz 4 nowe świece NGK. Auto jakby się lepiej zbiera. Wydaje mi się że rownież chodzi jakby równiej. Aczkolwiek drganie na jałowym biegu całkowicie nie ustąpiło nadal wyczuwalne są na fotelu kierowcy lekkie bujniecia - drga też drążek zmiany biegow. Zwłaszcza wtedy kiedy wyłącze klime i auto ma niższe obroty. Brak mi już pomysłów jak to wyeliminować...jakies pomysły? :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki nie są raczej winne. Problem tkwi w pracy silnika. Tak jakby co któryś obrót wału auto nie dopalalo... Myślałem że winne będą właśnie cewki lub świece, ale i to do końca nie pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odma bedzie uszkodzona to bedziesz mial olej w przewodzie miedzy pokrywa zaworow a kolektorem ssacym latwe do sprawdzenia!jak sie okaze ze to to to przeczytaj moj post w ktorym opisuje jak to naprawic metoda gospodarcza☺w serwisie koszt takiej naprawy to ok 2300 ja to zrobilem za 200zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wymieniałem rozrząd to rzeczywiście w tym przewodzie który wchodzi w pokrywę zaworów był olej. Myślicie że to może być powodem nierównej pracy? Wcześniej miałem też błąd zbyt ubogiej mieszanki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do dyskusji bo też mam błędy z noxem..

Jak to jest jak się wyrzuci sondę z oprogramowania , co się dzieje wtedy z całą sadzą ? , wypala się cały czas na bieżąco czy jak to jest , na jakiej zasadzie ?

Marcin , gdzie tak tanio wyprogramowałeś swojego Nox'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradzono mi spr odmy niestety koszt pokrywy zaworow jest kolosalny 1500 zl kosztuje sama pokrywa do tego dochodzi nowy olej wszystkie uszczelki no i spr pompy vacum!ja zamowilem gumke odmy czyli zaworek od producenta z Rosji koszt to ok 100 zl!jezezli chodzi o nox to koszt zamrozenia go w systemie to 300zl (elektronik kolo Torunia)u mnie auto pracuje rowniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Nox kosztował więcej ale efekt ten sam bo auto śmiga. Sam katalizator też mam rozwalony albo w ogóle go nie ma, jakieś tam błędy w systemie sobie wiszą od sond lambda ale spalanie normalne, pali normalnie, checka nie ma to sobie na spokojnie szukam jakiejś mufy żeby założyć, a tak jeżdżę i się nie przejmuję. Już prawie 20 tysięcy tak zrobiłem. Komu mogę to polecam wywalić to dziadostwo i po sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.