Skocz do zawartości

E46 dołożenie tempomatu


maniura318i

Rekomendowane odpowiedzi

Masz multifunkcje i nie działa Ci tempomat? A to ciekawostka. Zawsze człowiek czegoś nowego się dowie. Myślałem że jak dawali multifunkcje to i tempomat w pakiecie. Moze po prostu nie działa Ci jakaś pierdoła typu czujnik sprzęgła a tempomat masz?chociasz poczekam na wypowiedzi innych aż ciekaw jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=81215 tutaj jest dość mocno rozpisane co i jak wystarczy doczytać co i jak w którym silniku podłączyć już na pierwszej stronie jest ze w N46 czyli to samo co N42 wina się tam coś w inny pin. Może tutaj coś znajdziesz dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma tempomat. Ja u siebie tez podlaczylem panel. Tylko trzeba uważać na mechaników - jeden założył mi panel, ale nie podłączył i skasował 100zł. A potem wołał 500zł za przeprogramowanie silnika bo panel nie działał :mrgreen:

KOMEDIA POLSKICH WARSZTATÓW CIĄG DALSZY. :mrgreen:

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, zapewne nie w tym sensie aktywny. Koledze chodziło o,, aktywny " w sensie bez dokładania sterowników czujników i innych pierdół. Tak, masz aktywny, z tego co pamiętam jak kiedyś się orientowałem tylko w m43 trzeba by było dokładać mnóstwo pierdół. Przy reszcie silników nie ma problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Potwierdzam, że n42 jest przygotowany pod tempomat.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie bo trochę zgłupiałem.. Mam e46 z silnikiem N42 z listopada 2001r. Z tego co czytam powinienem mieć kostkę "Po wrześniu 2001 roku producenci do e46 włożyli komputer z wtyką 58-ośmio pinową wtyką. Wtedy nasz kabel należy włożyć w wolny pin nr. 37. " a ja mam 40 pinową i obok bodajże 53 pinową. Czy tu może być jakiś błąd? i faktycznie powinienem się wpinać do kostki 40 w wolny pin 27 ?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Troszkę odkopie. Zamontowałem żonce w 316i tempomat. Wszystko ładnie, według schematu, bez błędów, zielona kontrolka się zapal.

Jest ALE... nie ma w trakcie jazdy reakcji na tempomat.

 

W ramach różnych testów wyczaiłem, że na wciśniętym sprzęgle tempomat "działa" jak wcisnę, no i jak to na "luzie" do odciny dodaje sam gazu.

Puszczenie sprzęgła/naciśnięcie hamulca dezaktywuje tepomat..

W inpe sprawdziłem i pokazuje mi na czarno "Output clutch", a jak wciskam sprzęgło to już białe (ODWROTNIE JAK HAMULEC)..

 

Proszę o pomoc. Co poszło nie tak. Wygląda mi to na walnięty czujnik sprzęgła, bo działa odwrotnie. Przemieniałem kable na nim, sprawdzałem jeszcze raz wszystko i jest poprawnie..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich, piszę z pewnym problemem, ponieważ aktualnie jestem już po kompletnym swapie z silnika 1.9 na 2.5, z racji tego że w samochodzie nie było tempomatu, chciałbym go sobie dołożyć, multifunkcje mam,krokowy itp wiadoma sprawa że też, na zegarach co prawda zapala się kontrolka od tempomatu ale on nie działa ponieważ zapewne nie ma komputera, i czy ma ktoś jakiś schemat podpięcia co gdzie jakie kable itp, bądź sam się na tym zna, z góry dzięki.

 

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.