Skocz do zawartości

Problem z radiem w F30 LCI


fishy

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno F30 LCI i od początku mam problem z radiem. Objaw jest taki, że szumi jakby nie zbierało fal. Stacje wyszukuje poprawnie ale żadnej nie da się komfortowo słuchać. Może miał ktoś już podobny problem? Którędy w sedanie biegnie przewód do płetwy na dachu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Radio jest przekodowane na Europe więc mam wszystkie stacje i chodzi o szumy, innych stacji nie da się sluchać , nie przyglądałem się gdy świecą tylko dzienne ale wydaje mi się że zawsze , mieszkam od Wawy 50km więc u mnie to jeszcze zrozumiałe, ale na trasie czy praktycznie w Wawie jest to samo, przyciemniłem tylną szybę na czarno i teraz jest chyba jeszcze gorzej, ktoś mi mówił że ogólnie w BMW jest słabo z tymi szumami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby niedawno sciemnilem i przed też nie było rewelacj, może spróbować wymienić ten wzmacniacz anteny, szczerze mówiąc nie chcę montować żadnej anteny zewnętrznej trochę słabo by to wyglądało, w tych czasach nie widziałem na żadnej nowszej bramce anteny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zakłócenia radia są zawsze?

Czy np. gdy świecą tylko światła dzienne (tylne lampy wówczas nie świecą) radio odbiera poprawnie?

Jest dokładnie tak jak piszesz, zakłócenia są tylko gdy świecą światła mijania lub drogowe, na dziennych radio działa normalnie.

 

czyli radio odbiera prawidłowo (brak szumów/ zakłóceń) gdy nie świecą tylne lampy?

jeśli tak to niestety prawdopodobnie masz podobny problem jak miałem ja... uszkodzona któraś z tylnych lamp... u mnie była prawa w błotniku...

po wymianie lampy radio odbiera dobrze bez znaczenia czy świecą tylne lampy czy nie... oczywiście wadliwa lampa świeciła prawidłowo ale powodowała te zakłócenia :mad2:


spróbuj odłączyć którąś z lamp z tyłu, odpal samochód, włącznik świateł ustawiony na światła mijania - (nie auto no chyba, że jest zmrok) i słuchaj czy radio gra bez zakłóceń... w ten sposób wykluczysz/ potwierdzisz czy te zakłócenia powoduje, któraś z tylnych lamp...


PS jaki masz rocznik auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie chyba to nie będą lampy tylne masz przed lifta..


Kolega fishy, który założył temat ma po lifta i potwierdził, że zakłócenia są tylko gdy świecą światła mijania lub drogowe, na dziennych radio działa normalnie. Miałem tak samo i winna była lampa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.