Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również :wink: .

 

Ciekawe na jaką kwotę ojciec dostał fakturkę ?

Jeśli odstąpi od umowy, to pewnie i tak będzie grubo we plecy.

 

A może jeszcze lepiej, umowa na Niemca.

Ale ja tego już nie chcę wiedzieć.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ja nie z tych co tu kręcić będę. Byłem z ojcem oglądałem. Podobał mi się mówiłem że go chce. Miałem 26500. Tata powiedział że na święta mi dołoż. Ja do pracy pojechałem. Tata pojechał dołożył i kupił. Oczywiście faktura na mniej. Ale wszystkie papiery będą w piątek jak wrócę z pracy. I poprostu powiem Panu jaka jest sprawa. Poprostu zobaczę co powie. Jestem zły ale na siebie .

 

Edit.

Zadzwoniłem dziś na spokojnie do handlarza z informacja czego się dowiedzialem. Wyraźnie się chyba wystraszył i jak to możliwe że licznik cofany jak są tuvy i co proponuje w tej sytuacji. A ja i mój tata to poprostu głupki. Pojechał zapłacił samochód i dowod zabral. Ale na reszte papierow czyli umowe fakture tlumaczenia na piatek. I teraz nienwiem co zrobic. Renegocjowac cenę ? Zwrot ? Czy 300tysiecy to na ten samochód to bardzo dużo ? Poradzicie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, kupowanie takiego auta na zasadzie "podoba mi się" to słaby pomysł, to nie Agencja :) Wszystko zależy jaką masz umowę. Przypuszczam że na Niemca, a jeśli nawet przez komis to z zaniżoną kwotą. W obu przypadkach za dużo nie zrobisz. Jeśli kupiłeś jak należy to cofanie licznika jest karalne, więc możesz wystąpić na drogę prawną, duża szansa że na jej początku handlarz się przestraszy i uda się odkręcić transakcję. Jak masz taki spory przebieg to czekają cie także spore wydatki przynajmniej na początku.
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi tak kupuje i nie widzę nic w tym złego. Kierowanie się pozytywnymi emocjami jest naturalne, cechuje optymistów.

W całej tej sprawie jest jedna przykra sprawa. Tata chciał zrobić robić prezent, cieszył się, że zrobi niespodziankę ...a teraz Ty będziesz niezadowolony. Niestety pewnie już Tacie powiedziałeś o co chodzi i ...niesmak pozostanie.

 

Jeśli jednak nie powiedziałeś, albo akceptujesz to auto takie jakim jest to powiedz ojcu że zaszła pomyłka i auto jest OK. No i że się cieszysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli umowa jest zaniżona to faktycznie chyba najlepsze rozwiązanie :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi opadły gdy to wszystko przeczytałem.

Kolego Toomaszek92 ty masz jajka czy wydmuszki?

Trzeba było powiedzieć tacie, że jest kręcony bo sprawdziłeś i go nie warto brać. Wiadomo chciał dobrze,

ale na pewno tata by zrozumiał. Jak było po fakcie to trzeba było działać szybko i stanowczo.

 

1. Oddać żelazo i zabrać całą kasę spowrotem!

2. Powiedzieć że ma dokręcić licznik i oddać np: 7000zł i auto zabierasz.

3. W przypadku nie zgodzenia się handlowca na p1 lub p2 zabrać auto spuścić mu konkretny wp...dol. tak aby na wigilię pięknie wygladał, a jak się zogoi to poprawić jeszcze raz tak aby na długo zapamiętał tą transakcję.

 

Nie robiąc nic zgodziłeś się na wydymanie bez poślizgu w czasie teraźniejszym, jakby oszust z wielką łaską sprzedał ci auto bo już po nie kolejka się ustawia.

 

Spokojnie znalazł byś inne, przecież tego żelastwa jest pełno

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzedający to tu czyta i się zastanawia czy mu spuszczą manto ? czy lepiej unieważnić sprzedaż lub zaproponować rekompensatę ? albo zmienić nr telefonu ;-)

Hmm... weź Siarę za negocjatora ;-)

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie trochę się już wszystko wyjaśniło. Pojechałem powiedziałem jak jest. Samochód został już w komisie ja papiery jeszcze zabrałem i dostałem papierek że zapłaciłem 30800zl Ale kasa będzie jutro jak przedstawię mu historię. Teraz napiszę do kolegi z góry nawet zapłacę jak będzie trzeba i sprawa zalatwiona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciężko tu będzie wyciągnąć coś co jednoznacznie przesądzi sprawę, natomiast uważam że na 95% była manipulacja przebiegu

 

Przejrzałem wszystkie 3 systemy.

 

1. ISPA - brak wizyty serwisowej lub odczytu z kluczyka który potwierdza korektę.

2. ISPA LIGHT - brak wizyty serwisowej lub odczytu z kluczyka który potwierdza korektę. Jedynie w polu "km-Stand (Zentraldaten)" widać 237.260 km - nie da się określić daty, uprzedzam wtajemniczonych że pomimo widocznej daty w "Fahrzeug Spezifikation" jest ona mało wiarogodna bo w tym samym roku są odczyty wskazujące na niższy przebieg, a ta data TYLKO W NIEKTÓRYCH przypadkach pokrywa się z rzeczywistością.

3. AIR - brak wizyty serwisowej lub odczytu z kluczyka który potwierdza korektę

 

Podeśle Ci screen który możesz spróbować mu podesłać (237.260 km), podaj tylko maila na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie pozostaje Ci nic innego jak wsiąść w świeżo zakupione X3 albo w PKS/PKP i kierunek Łódź. Tam wydrukują Ci wykaz z wizytą 180 tys w 2009 roku.

 

Poświęciłem Ci zupełnie bezinteresownie sporo czasu na dokładną analizę (nie tylko w systemach BMW), wysłałem ci screen na maila. W zamian ani dziękuję ani pocałuj mnie w D.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raczej, skoro jest taki szczęśliwy :8) pewnie odpisze jutro późnym popołudniem, jak wytrzeźwieje :norty:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak oddałem i kasa co do grosza
:cool2:
Jeden mądry.

:cool2:

PS.

Wklej jeszcze link ogłoszenia tego wybrańca...

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Toomaszek92 w spodniach masz wszystko tak jak powinno być. Napewno jesteś z siebie dumny, a tata z ciebie jeszcze bardziej. Teraz to możesz powiedzieć że handlarz może się dymać sam a nie was. Nie wątpiłem w ciebie ani przez chwilę.

 

Fajnie, że dobry człowiek DRAY pochylił się nad sprawą i podrzucił co trzeba nie biorąc ani złotówki.

 

Hm handlarzowi i tak należał się face lifting chociaż delikatnie oczko za próbę oszustwa.

 

Nie reagując na patologie związaną z przekrętami na autach dajemy cicha zgodę handlarzom oszustom.

 

Powodzenia w dalszych poszukiwaniach żelastwa.

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.