Skocz do zawartości

E60 525D M57 Spadek mocy, jaką może być przyczyna?


DaNNy417

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w moim bmw 525d w weekend w trakcie podróży nagle spadła drastycznie moc autko bardzo słabo przyspiesza nie wiem dokładnie co jest powodem i nie wiem od czego zacząć szukać jakie są przyczyny takiego ubytku mocy wcześniej dało się wyczuć w aucie zapach spalin czego wcześniej nie było pozatym silnik wydaje się pracować normalnie sytuacja wygląda jak na tym filmiku
jeżeli ktoś miał taką przypadłość to proszę o pomoc autko mam dopiero rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podjechać do kogoś kto zna się na diagnostyce BMW. Najlepiej podłączyć kompa z INPA i sprawdzić parametry pracy silnika pod obciążeniem.

Zapach spalin? Sprawdzilbym kolektor wydechowy.

Widać że ekonomizer nie odchyla się jak trzeba.

Napewno podłączenie komputera zawęzi potencjalne przyczyny braku mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Potrzebuje pomocy w moim bmw 525d w weekend w trakcie podróży nagle spadła drastycznie moc autko bardzo słabo przyspiesza nie wiem dokładnie co jest powodem i nie wiem od czego zacząć szukać jakie są przyczyny takiego ubytku mocy wcześniej dało się wyczuć w aucie zapach spalin czego wcześniej nie było pozatym silnik wydaje się pracować normalnie sytuacja wygląda jak na tym filmiku
jeżeli ktoś miał taką przypadłość to proszę o pomoc autko mam dopiero rok

Nigdy nie miałem tak długo auta... więc czy 'dopiero rok' to dobry argument ?

 

Tak jak piszą - diagnostyka.

 

 

A jeśli chodzi o wróźenie z fusów - to jak się ma DPF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kopci bardziej niż zwykle? Zaglądałeś pod maskę? Może jakiś przewód od dolotu wypiął się albo pękł. Spaliny to kolektor wydechowy lub łącznik elastyczny wydechu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dobrze nie przygladalem się pod maską dziś przyjechałem się po obwodnicy nadal problem jest ten sam w środę udaje się do mechanika żeby podpiąć pod kompa zobaczymy co wyjdzie spalin nie czuję już tak bardzo bardziej było czuć przy pierwszym razie kiedy autko utraciło na mocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys taki przypadek.Pękł kolektor wydechowy i jest problem z przeplywem spalin zacznij od tego,możesz odpalic aparat w telefonie i na slepo zrobic film skierowany na kolektor,bedzie na pewno widać uszkodzenie

525d nie posiada gruchy i sterowania podcisnieniem turbo,wszystkie modele wychodzily eu4 czyli elektroniczne sterowanie sztnaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.