Skocz do zawartości

[320D] Brak paska klimy?


Grzesiek_bd

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś gdy ściągnąłem przednią osłonę by sprawdzić termostat, zauważyłem że poniżej może brakować na rolkach jednego paska... czy to nie czasami od sprężarki klimy? Klima na zimno nie mrozi w aucie, nawet jak ustawie 16 stopni, to jest jedynie chlodny podmuch, ale nie mrozi.

Foto:

https://zapodaj.net/abab3e799ebd6.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto kupiłeś niedawno ?

 

brak paska sugeruje że kompresor pewnie stoi i albo sprzedający auto zdjął go żeby nic tam nie hałasowało albo pasek spadł tobie lub się urwał i go zgubiłeś.

 

załóż pasek i sprawdź czy rusza kompresor.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jak kupywałem we wrześniu, sprzedający wspominał żebym klime sobie sprawdził, bo nie mrozi i może nie być nabita. Po kilku dniach zaczął właśnie popiskiwać przy odpalaniu, myślałem że po prostu ten drugi pasek będę miał do wymiany już.

 

Jutro skoczę po nowy pasek i sprawdzę jak chodzi kompresor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też nie miałem paska od klimy tyle że w 330d ale to podobnie wygląda, dwa razy wymieniałem i dwa razy go zrywało. Też miałem popiskiwanie na zimnym silniku, gdy silnik pracował to widziałem jak pasek skakał, a rolka napinająca drgała. Musiałem wymienić napinacz bo pasek skakał i z czasem go to niszczyło. Jak założysz pasek to zobacz czy Ci też nie skacze, nie bez powodu go tam nie ma tak jak to było u mnie ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam mały problem z założeniem nowego paska klimatyzacji. Kluczem odciągnąłem napinacz, nałożyłem pasek na rolkę klimatyzacji, lecz nie da się go wsunąć na koło pasowe. Jakby brakowało z 1-2cm długości paska. Czy trzeba go naciągnąć z większą siłą, ktoś ma jakiś sposób? Pasek ma oznaczenia: 5 PK X 836 według tego co sprawdzałem w internecie, pasek jest odpowiedni, więc nie powinien być za krótki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dociśnij bardziej napinacz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.